Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kéne tennem?

Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy ezen a földön senki sem szeret, tisztel, senki sem becsül meg. Sokat sírok, főleg miután valamelyik szülőm eréjesen a lelkembe gázol, egy egy beszólással mit sem sejtve azok súlyáról. (például ha anyukámmal és a 4 hónapos unokaöcsémmel vagyok és valamit rosszul csinálok, nem találom a cumit, vagy akármi,anya rögtön ordibálni kezd velem, hogy mennyire semmirekellő vagyok, élettelen, hülyegyerek, szerencsétlen stb., aztán meg apukámat nem igazán érdekli a létezésem magasról tojik rám, csak anyát tudja szidni és a testvéreimet. Bátyám 9 évvel idősebb nálam,és persze mivel én vagyok a kicsi, régebben nagyon sokat bántott, néha még manapság is, mert ilyen erő-ember, nincs józan gondolkodása. Lánytestvérem 16évvel idősebb nálam, neki már külön családja van, ő is sokat sérült lelkileg, látom rajta, sok hasonlóságot vélek felfedezni köztünk. Igaz barátom, aki tényleg szeretne, már nincs. Egyedül a kutyám szeretetét érzem, neki szoktam elmondani, hogy éppen akkor mi bánt, mi az amit elrontottam vagy ilyenek, de már már egy nyomorult plüssállat társaságát is élvezem. Nem akarom magam sajnáltatni de kőgazdagok sem vagyunk, nincs semmi biztos a jövőmet tekintve. Nyomorult helyzetben érzem magam. SOKAN nem értenek meg, másként gondolkozom mint a családom tagjai, sok témában nem értek velük egyet. Persze én mint a család legkisebb tagja, semmire sem vagyok méltatva,annyi jogom van hogy tanuljak, persze ez szerintem normális, csak a nagyzoló beszólások, amik arra utalnak hogy én itt szart sem érek,szavam ne legyen semmire, fájnak. Sokat gondokozom azon is hogy összeszedem minden pénzem, felülök egy buszra és elmegyek valahova, mindegy hova, csak el innen.

Rengetegszer néztem a tükörbe és tűnődten el azon, hogy minek élek mire vagyok jó. Nem találtam választ. Egyszerűen semminek érzem magam. Sokaknak teher vagyok, talán jobb lenne ha nem lennék. MIT kéne tennem? Sok módszerrel próbáltam magam életben tartani, például azzal hogy van Isten aki mindenkit szeret, köztük engem is, és ő rendelt engem ide, hogy itt és most éljek,hogy van valami célja velem. Kezdem elveszíteni a hitem, minden reményem szertefoszlott, már nem tudom mit csináljak. Nézzetek nyugodtan ti is csak egy hülye önmagát sajnáltató gyereknek, én komolyan írtam amit írtam, nem csak úgy jó kedvemből. Nem szeretek élni már régóta. Segítséget, tanácsokat várok, nem leszólásokat, azokból kapok így is bőven eleget.


Egy kétségbeesett 14 éves.



2015. márc. 15. 22:18
 1/3 FüligJimmy88 válasza:
Hát... Remélem, tudok segíteni, bár itt elég sok körülmény játszik. Először is: ott kezdődik a baj, hogy mivel egyrészt te vagy a legkisebb, de főleg, mert LÁTJÁK rajtad, hogy lehet bántani, ezért fognak is, ha csak tudat alatt is, ez pszichológia. Tehát a legelső amit megpróbálhatsz, az az, hogy megpróbálsz kiállni magadért. És ehhez nem kell felemelned a hangodat, elég, ha érzékelteted velük, hogy bunkók. A másik amit megpróbálhatsz, az az, hogy megpróbálsz jobban besegíteni nekik: mivel nehéz körülmények között éltek, ezt a legtöbb ember nehezen viseli, és másokon vezeti le a feszültséget, minden segítség jól jön. Ezeket mindenképp próbáld meg, de előre szólok: nem valószínű, hogy beválik, de ha mégis, máris beljebb vagy. Ha nem válik be, akkor meg nincs mese: járj társaságba, szerezz barátokat, és tanulj továbbra is szorgalmasan, ne értük, hanem magadért, hogy rendes szakmád lehessen majd és ne kelljen ilyen életet élned. De ami a legfontosabb: vedd észre a szép dolgokat az életben.
2015. márc. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én azt javaslom, tölts el több időt a barátaiddal, osztálytársaiddal, mert amíg társaságban van az ember, nem gondolkodik olyasmin, amik a te gondolataidat kitöltik.


A te korodban nem olyan nehéz nem hallgatni a szüleidre, tegyél egy szívességet magadnak, és ne foglalkozz a lenéző szavakkal :) Ez azért lehet nehéz, mert hiába ilyenek, ösztönösen mást vársz a szüleidtől, mert a szüleid. Én ezt úgy oldottam meg 14 évesen, hogy alig voltam otthon, inkább a barátaimmal kint/náluk töltöttem el az időt. De legyél tisztában vele, hogy a te elvárásod teljesen természetes, és itt ők azok, akik rosszul csinálnak valamit.


Az elköltözéssel még sajnos várnod kell néhány évet, de középsuliba már mehetsz másik városba, hogyha a családod fizeti a kolit, de sejtem, hogy nem segítenének. Viszont a gimi alatt már elkezdhetsz gyűjteni, és egyrészt a munka elvonja a figyelmed, másrészt így hamar le tudsz lépni :)


Ami a tükröt illeti, ha visszaolvasod, teljesen érthető, hogy így látod magad az otthoni tükörben. De mi a helyzet, ha egy semleges helyen (pl. pláza), vagy akár máshol nézel tükörbe? Valószínűleg sokkal jobb.


Ne hagyd magad elveszni, értékes ember vagy az írásodból kiindulva. Sajnos az ember nem válogathatja meg a családját/szüleit, de én erre azt szoktam mondani, hogy "két minusz is egy plusz" :D Szóval fel a fejjel!


Egy 20 éves

2015. márc. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid (illetve anyád) valóban azért bántanak, mert téged lehet, akkor uram bocsá' nyamvadjanak meg! Milyen szülő az ilyen? Továbbmegyek, milyen anya az ilyen? Kapaszkodj abba, aki szeret, (ha ez a kutyád, mellesleg nekem is az volt), akkor belé. Fogd a pórázt, vidd ki sétálni a többi kutyáshoz és legyél velük, beszélgess és rá fogsz jönni, hogy téged is lehet szeretni és egyvalamiben biztos lehetsz, ha ezt most nem így érzed, az nem a te hibád, hanem a szüleidé! Ha semmibe vesznek, akkor magukról állítják ki a szegénységi bizonyítványt! Megbuktak, mint szülők! Nem te érsz keveset, ők nem érnek semmit!
2015. márc. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!