Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kudarcélményekre depresszióval...

Kudarcélményekre depresszióval/ mentális zavarral reagálno gerinctelenség vagy emberi mivolt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az utóbbi 3 évben kerekestül felforgott az életem. A családom szétesett, a barátaimat elvesztettem, a koncentrációs képességem zéró. Egyszóval: szétestem. Több pszichiáternél, ill. Pszichológusnál is megfordultam, túl vagyok 1 két éves terápián. A pszichiáterek depresszióra/ szorongásra tippeltek, lassan 1.5 éve gyógyszereket is szedek. Úgy érzem , mintha elhalt volna valami bennem, hogy teljesen elveszítetten a kapcsolatom a külvilággal. Nem érzek semmit, nincsenek céljaim, olyan, mintha egy biológiai robot lennék. Minimális munkavégzésre képes vagyok, de az iskolát be kellett fejeznem. Most egy másikbkontinensen vagyok, lassan 2 hete, és még mindig nem, esetleg NAGYON keveset javult az állapotom. A családom anyagilag szerencaére togat, de nem igazán tudnak segíteni...Nem akarok 30 évesen is majd a nyakukon lógni..ma eszembe jutott az elektrosokkos kezelés, de nem tudnék belemenni. Esetleg ex mentálbeteg tudna tanácsot adni? Előre is köszi.

2015. márc. 19. 01:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát szedd össze magad,mert más nem fog segíteni és a családod is megrokkan ebbe.

Vannak sokkal rosszabb állapotba mint te és szinte reménytelen a javulásuk,vagy is nem lenne az ha ők is akarnák. Tehát akarat erő és kitartás,célok kellenek a gyógyuláshoz. Az antidepi szerek meg hosszútávon megnyomorítanak és minél tovább nyomod annál cefetebb lesz leszokni! Csak határozd el magad,hogy holnap úgy kelsz fel,hogy jobb lesz.

2015. márc. 19. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel, én is voltam ilyen állapotban, kezeltek minden szarral, gyógyszerekkel, jártam terápiára, nem sok értelmét láttam az egésznek, mert az állapotom alig javult.


Aztán egyszer - egy újabb brutális kudarcélmény hatására - bepöccentem, és azt mondtam, hogy márpedig én nem hagyom lenyomni magam. Azt nem mondom, hogy helyből helyrejöttem, de nagyon gyorsan rengeteget javult a helyzet (kb. két hét alatt több mindenre vállalkoztam, mint korábban egész életemben), és onnan már felfelé vezetett az út.


Ez a még több gyógyszer, még több terápia, elektrosokk stb. szerintem a teljes szétesés felé vezet.

2015. márc. 19. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az élet lényege, hogy mindig fel kell állni. A kudarc mindenki életéhez hozzá tartozik. A makacs embereket a "csak azért is" hajtja, persze kell a józan belátás és a hibák pontos feltárása, hogy sikeresen kerüljünk ki a gödörből.
2015. márc. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Arra már kezdek rájönni, hogy a tétlenség a legrosszabB, amit választhatok. Apró lépésenként és új élményekkel, látok rá esélyt h. Kijöjjek a gödörből. Szeretnék eljutni odàig h. Az elnyomott dühömet kiadom magamból, és ill. Jobban tisztelhem magam ezentúl. (És vmilyen szinten a többieket). Akinek van BÁRMI tapasztalata a témában, nagyon szívesen elolvasnám.
2015. márc. 19. 06:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam éveken át tartó problémák sorozatát, majd három év poklot az oldotta meg, hogy jött egy újabb sz*rság és anélkül, hogy tettem volna bármit, szépen elkezdtem elengedni az egészet. Az elviselhető szintre nálam is két hét alatt jutott. Azóta sokkal kevésbé vezérelnek az érzelmeim és a régi traumák.


Amíg ez a szörnyű időszak tartott, addig én direkt provokáltam az állapotom, mentem szembe mindennel, akármennyire is rosszul voltam, de nem tudom, segített-e.

2015. márc. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!