Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek depressziós...

Freestyleman kérdése:

Szerintetek depressziós vagyok, vagy komoly a bajom? Elég bonyolult a dolog kb 2 hete van ez.

Figyelt kérdés
Règen pánikbeteg voltam abbahagytam a gyógyszereket ès naggyábol helyre is jöttem. Most jelenleg nyolc hónapja kint dolgozom Nèmetországban távol a felesègemtől ès a kislányomtól. Ez időszakba mindìg volt kisebb nagyobb mentális problèmám (fèlelem,szèdülès,kedvtelensèg,erőtlensèg) de egy pár nap mulva el is tüntek ezek nyugtató segìtsègèvel. Most uj lakásba költöztem ès egy hèt mulva jön ki a családom hozzám lakni, ès amióta ezt megtudtam sokat stresszelek hogy minden okès lessz-e. A panaszaim jelenleg hogy nèha felmegy a vèrnyomásom. Eggyik este felment 160-ra hìvtam gyors orvost de nem kaptam gyogyszert azt mondta hogy a curom jo de ha holnap is magas a vèrnyomásom menjek dokihoz. A dokim felìrt egy gyenge vèrnyomás gyógyszert ramilich 2,5 meg èjszakára opipram 50mg-ot hogy jol aludjak. A szemeim vörösek eresek nèha alvadt vèrt fujok ki az orromból fáradtan kelek szèdülök rengeteget eszek egèsz nap szó szerint zabálok nyugtalannak èrzem magam ès nèha extra systol-om van meg ha felállok le esik a vèrnyomásom. A vèrnyomásom jelenleg ingadozik 117/77-144/86 de általába 135/80-90 szokott lenni. Kicsit tènyleg stresszelek hogy jön ki a lányom ès a felesègem, hogy meg tudok itt kint is adni nekik mindent. Kèrlek segìtsetek, a doktor szerint depresszió. Fèlek hogy agyvèrzèst kapok....

2015. márc. 21. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:
A vérnyomásod oké, ettől nem fogsz agyvérzést kapni. Szerintem nem kicsit stresszelsz, hanem nagyon, az a típus vagy, aki nehezen birkózik meg az új, bizonytalan helyzetekkel, ha a feleséged erőslelkű (valószínűleg az), segíteni fog, hogy megnyugodj, csak mondd el neki, hogy mi bánt. Az erőtlenség depresszióra utal, de szerintem ennek a hátterében is ez a helyzet áll. Kérj enyhe antidepresszánst vagy nyugtatót, és próbálj meg pozitívan gondolkodni! Ha külföldön egyedül így megállod a helyed, hogy a családodnak meg tudod teremteni az egzisztenciáját, az olyan eredmény, amit sokan nem tudnak felmutatni, most már ők is veled lesznek, lesz kire támaszkodnod.
2015. márc. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A stresszt gyorsan és erősen kell kézbe venni, különben baj lesz ( már így is van, de visszafordítható ).


Nem, nem vagy feltétlenül depressziós, de ahogy az első válaszoló is írta, rendkívülien stresszelsz. A stressz sokszor durvább, mint a depresszió, mert a stressz az egész szervezetet megtámadja , gyorsan, erősen és veszélyesen.


Fontos, hogy nyugodt fejjel tudjál élni és dolgozni, de mivel kicsúszott az irányítás a kezedből, ezért időbe fog telni, míg ezt eléred.

A zabálást és egyéb önpusztító dolgot hagyd abba, az csak ront a helyzeten. Benned egy folyamatos feszültség van, amit le kell vezetned, de nem úgy, hogy közben pusztítod magad.


Nem írtad milyen munkát végzel, de a napi fizikai munka legyen meg , mert az regenerálja a testet és nyugtatja az elmét.

A pihenés hasonlóképpen fontos, az emberek tönkre teszik magukat az alváshiány miatt, ne válj statisztává.

A táplálkozásodat normalizáld, hosszú távon a helytelen étrend ára nagyon magas és akár életed végéig fogod fizetni ( vérnyomásgondok, cukorbetegség, stb. kialakulása esetében ).


Ne legyenek előítéleteid a meditáció és a relaxálási technikákkal szemben, ezeket nem a helyi boltos találta ki, hanem már az évezredekkel előtti generációk dolgozták ki, akik tudták mi kell az emberi elmének, hogy egyensúlyban legyen. Alkalmazd őket bátran.


Utolsó tanácsként, fogalmazd meg tisztán a gondolataidat. Az életben nincs hova menekülni, nincs miért stresszelni, mert ami van, az van. Egyszerű, de mégis sok ember nem fogja fel. A józan gondolkozás kell felülmúlja az érzelmeket és nem az érzelmek kell felülmúlják a józan gondolkozást. A józan gondolkozású ember találhatja csak meg a nyugalmat. A nyugalom nem azt jelenti, hogy semmi gond nincs, hanem hogy uralkodni tudsz a saját gondolataid felett és egyensúlyban tudsz lenni magaddal.

2015. márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy gyárban dolgizom ahol műanyag palettákat tároló dobozokat gyártunk az audinak mercedes-nek. Elèg monoton a munka... vágok sorlyázok csak a kezeim csuklóimat használom. szinte nulla a fizikai munka. A munkahelyemen nagy a meleg nyáron akár 42 fok is szokott lenni amit a gèpek termelnek. Műanyag füst is szokott lenni picit de már megszoktam. Akkor szerintetek ez tènyleg mentális problèma lehet?
2015. márc. 21. 22:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Így kicsit másképp fest a dolog, bár szerintem leginkább mentális lehet, elképzelhető, hogy a munkakörülményeid rásegítenek. Nem vagyok járatos a német egészségügyben, feltételezem, valamiféle üzemorvosi ellátás ott is létezik, érdemes lenne felkeresni a biztonság kedvéért. Milyenek a munkahelyi előírások? Kaptok a melegben védőitalt, van egészségügyi felülvizsgálat, szellőztetés stb.?
2015. márc. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szódagèp van,elszìvók is vannak de mikor ABS-t használunk szinte semmit se èr. Mentálisan szoktam inkább elfáradni sok dologra kell odafigyelnem főkèpp a gèpek kezelèsère,kisseb papìrmunkák is szoktak lenni arra meg nagyon oda kell figyelnem. Üzemorvost mèg sose láttam sőt nem is hallotam róla.
2015. márc. 22. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!