Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvás-problémák, most hogyan...

Alvás-problémák, most hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Lassan 3 hónapja küzdöttem, nem tudtam aludni (gyógyszerekkel sem.)

Voltam pszichiáternél nemrég (unszimpatikus, beszélni nem nagyon tudtam vele, és nem is bízok benne). De el kezdtem szedni, amit felírt (antidepresszáns + nyugtató).

Attól ugyan valamennyire alszom, viszont folyamatos rémálmaim vannak. (Nem természetfeletti dolgok, hanem valósághűek, csak lelkileg nyomasztóak.) Mindig ugyanabban az időben felriadok. És ahogy elalszok, kezdődik egy újabb.

A közérzetem is még talán rosszabb lett.


Ezt az antidepresszáns okozhatja? Elmúlik magától?

(Nem kérek leszólást, inkább tapasztalatokra lennék kíváncsi.)



2015. márc. 22. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat is és az interneten is sok helyen olvasható, hogy a nem teljesen sötét szoba vagy a késő éjszakába nyúló világító képernyők nézése csökkenti a Melatonin hormon termelődését, ami a nyugodt alvást biztosítaná. Különösen a kék színű fények tartják ébren az embert.

[link]

2015. márc. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2015. márc. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
egyéb orvosi tünetek?
2015. márc. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Vannak. Most küldtek vérvételre, várom az eredményt...
2015. márc. 22. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!