Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek hogy elmúljanak a...

Mit tegyek hogy elmúljanak a gyötrő gondolatok?

Figyelt kérdés

Egyáltalán miért van ez?

Tehát alapból szorongok társaságban,kivéve a baráti körömet.De ez eddig is fennállt nem zavart a normális életben.A gondok kb 3 hónapja kezdődtek...Elég csúnyán elvágtam az ujjam,folyamatosan idegeskedtem rajta hogy nem e kell levágni.Végül nem kellet. :) Utánna jött a gyomoridegesség....még most is észrevenni h dobog a gyomrom mint ha ott lenne a szívem.Néha össze is ugrik.

Mostanában olyan gondolataim vannak hogy pszichiátriára kerülök,(láttam mi van ott)hasznavehetetlen leszek.Van egy ismerősöm aki pszichiátriai gondokkal küzd,látom hogy nem érdekli semmi,egésznap a semmittevés megy nála.Nem akarok ilyen lenni.Boldog akarok lenni,mint ez elött.Ha elterelem a gondolataimat akkor nincs semmi gondom.Néha jobb is a kedvem akkor máskénként gondolom,sőt igazából tudom hogy 1% esélye sincs hogy ez a félelem bekövetkezzen de akkor is rossz ez hogy ilyenekre gondolok.Még csak 18 éves vagyok nem akarok 18 évesen szorongásoldókat és hangulatjavítókat szedni.Bár ha attól jobb lenne....

Segítsetek...!!!



2015. márc. 25. 16:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Jah,mégcsak annyi hogy nincsenek öngyilkos gondolataim,sőt élni akarok,vannak terveim a jövőre nézve ezért rossz hogy ez miatt nem valósulhatnak meg talán...
2015. márc. 25. 16:37
 2/4 anonim ***** válasza:
kényszergondolatok?
2015. márc. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Figyelj, hogyha ahogy írtad is te élni akarsz és terveid vannak szeretnél boldog lenni ez a azért furcsa.. Mert tudod van az a közhely, hogy: mindent csak akarni kell. Ha te akarod akkor annak mennie kell. Mennyire mélyek ezek a gondolatok? Úgy értem.. valamilyen szinten megtudod ítélni, hogy mennyire rossz is ez neked. Egyébként valószínű, hogy nagy traumának élted meg azt, hogy elveszítheted egy ujjad. De csigavér, ilyesmi miatt zárt osztályra azért nem kerülsz. Keress fel egy szakembert pár alkalom erejéig beszéld ki a dolgaid, talán segít.

2015. márc. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valami bánt, talán nem jó a családi háttered.

Ha vannak terveid, csak azokkal foglalkozz, tanulj, olvass, ismerkedj meg olyan emberekkel, akik abban segíthetnek. Nem leszel pszichiátriai beteg, nem fogsz gyógyszereket szedni.

2015. márc. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!