Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudtok a Tündérhegyi...

Mit tudtok a Tündérhegyi Pszichoszomatikus és Pszichoterápiás rehabilitációs osztályról?

Figyelt kérdés

Elért egy olyan pontra az életem, ahol már szakember(ek) segítségére van szükségem, és a Tündérhegyet ajánlották.


Ha van itt valakinek tapasztalata a hellyel legyen szíves írja le. Azt hallottam nagyon szigorú szabályaik vannak, ez pontosan mit takar? A terápia mellett szabadidős tevékenységekre (pl. valamilyen mozgás, zenehallgatás, internetezés stb.) van lehetőség? Jó szakemberek dolgoznak ott? (Sajnos az eddigi pszichológusaim közül egyikre se bíznék rá egy félig szívott cigarettát sem...)


Mindenféle vélemény, észrevétel, tapasztalat érdekel.



2015. márc. 27. 04:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Voltam ott. Hogy ki a jó szakember? Változó, remélhetőleg olyanhoz osztanak be, aki neked megfelel. Az enyém nagyon jó volt. De végülis a munka legnagyobb része csoportokban zajlik, sokféle van. A szabályok nem olyan szigorúak, kibírható... benn kell tölteni az első hétvégét, ha hazamész sem fogyaszthatsz alkoholt, ilyesmik... Igazából a Thalassában vannak sokkal idiótább szabályok, oda ne menj. Van egy csomó szabadidőd, amikor lehet másokkal beszélgetni, olvasni, netezni, bármit. A látogatási idő se kötött, mehetnek be hozzád délutánonként és ott lehetnek akár estig, ha már nincs aznap csoportod. Mozogni szervezetten nem, de voltak, akik rendszeresen futottak. Mivel alapból nem nagy hely és nem hagyhatod el a területet, elég kis helyen kell, de mindenképp meg lehet oldani. A kaja nem rossz. Hmm. Nem tudom, mi érdekel még, igazából három éve voltam ott és változhatott is sokminden, de nem valószínű hogy lényegesen más a hely. Szerettem ott lenni egyébként, nyugis. Bár néha azért untam.
2015. márc. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy szántál arra időt, hogy ilyen részletesen kifejtsd! ;-)
2015. márc. 27. 18:52
 3/6 anonim válasza:

"Változó, remélhetőleg olyanhoz osztanak be, aki neked megfelel." Ez a válasz mindent megmagyaráz. Sokkal, - de tényleg - sokkal több a "jó pszichológus/pszichiáter" - mint rossz. A pszichológia egyik "dogmája", hogy minden emberi kapcsolat - legalább - két emberen múlik, tehát ahhoz, hogy a kapcsolat célja, értelme, szüksége megvalósuljon, ahhoz bizony mind a két fél eltökélt munkájára van szükség. Ez mit jelent? A terapeutád lehet kedves veled vagy szigorú, határozott, de neked mindent meg kell tenned lelki fejlődésed érdekében és akkor nem lesz semmi gond a jövődet tekintve. Nagyon-nagyon ritka a "rossz" szakember. Ha van "rossz", az is legfeljebb nem annyira körültekintő (persze egy ilyen személy okozhat fatális következményt is), de ez csupán annyit tesz, hogy neked kell saját egészséged érdekében többet foglalkozni lelki világoddal, több informácciót gyűjteni, kérdezni, megismerni önmagad és nem engedni más befolyásának - szakember által való - gyógyulásod érdekében. Nem letezik rossz szakember, NEKED IS TENNI KELL VALAMIT!!! EZT JEGYEZD MEG!!!! Remélem segiteni tudtam...


Egy orvos

2020. okt. 29. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szeretném az utolsó válaszolótol kérdezni az orvostól, hogy jó hely? Rajtam tudnak segíteni? Vannak traumáim és valószínű most sem tudtam feldolgozni. Nagyon elhagytam, elhanyagolt magam. Jártam is nappali kórházba foglalkozásokra de nem tehetem meg, hogy oda járjak anyagilag. Különben le is százalékolva 50% rá. Muszáj lenne dolgoznom de a 4 órát alig bírom folyamatosan. A visselkedésem és a hozzá állásom szüleim nagyon ki vannak már Bukva. Egyébként a betegségem skizofrén, bipoláris zavar, és szorongás zavarral diagnosztizálták. Most is járok egyéni terápiára pszichológushoz. Válaszát köszönöm. Különben tündérhegyre készülok.
2021. dec. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A búrán (www.bura.hu) van egy egész topik. Nézzetek be oda.
2021. dec. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2021. dec. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!