Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Velem van a baj vagy a pszicho...

Velem van a baj vagy a pszichológussal?

Figyelt kérdés

terápiázok vagy fél éve....nem csinálunk különösebben semmit..minden alkalommal megkérdezi mit csináltam az előző héten...elmondom szinte semmit..ő mondja hogy nézzek tévét...majd idővel nem fogok szorongani....

nem tárjuk fel az okokat...nem kapok megoldandó feladatokat..

szociális és generalizált szorongás

mit tegyek tovább?



2015. márc. 27. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne menj pszichológushoz! Azok csak többet ártanak mint használnak.


De mi a probléma? Maga az, hogy nem csinálsz semmit?

2015. márc. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem tudok emberek közé menni..állandóan szorongok
2015. márc. 27. 10:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez a pszichológus szakemberileg egy senki, akinek nem volna szabad téged "kezelnie", bár amit leírsz az nem is terápia. A terápia arról szól hogy beszélgettek, de közben ő kérdezget téged, megpróbálja kideríteni az érzéseidet és azoknak az okait és elérni hogy ezt te is felismerd. Persze a beszélgetés szólhat az előző hetedről, de akkor inkább arról kéne beszélnetek, hogy érzelmileg milyen volt az egész, mi történt veled amire érzelmileg nagyon kilengően reagáltál és vajon miért reagáltál úgy. Vagy beszélhettek a múltadról is, vagy a jelenlegi kapcsolatokról akár. Vagy az álmaidról. Vagy bármi. De mindig az a lényeg, hogy ne csak simán beszélgessetek, mert azt egy barátoddal is meg tudod tenni. A pszichológus nem dumcsizásra való, hanem arra, hogy a nehezebb témákról is beszéljetek és hogy segítsen neked önmagad felfedezésében.


És igen, vannak rossz pszichológusok. Nekem is volt olyanhoz szerencsém, de ott is hagytam őket. Egy jó pszichológus viszont rengeteg segíthet, nem kidobott pénz. Ha nem tetszik a jelenlegi mond ezt el neki, beszéljetek róla és ha nem tetszik amiket ezután mond és reagál, akkor hagyd ott és keress mást.

2015. márc. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok

És amit én leírtam, az csak egy fajta terápia, ami egyesek szerint nem is elég hatékony, mert vannak egyéb módszerek is, pl hipnózis meg hasonlók, amik nem is az értelemre hatnak egy beszélgetés által, hanem a tudatalattidat közelítik meg rögtön. Szorongásosoknál ezek a mélylélektani terápiák úgy tudom hatékonyabb, gyorsabb eredményt adnak. De a beszélgetős terápia se úgy zajlik, ahogy te meséled a tiédet. Én tudom, olyanra járok.

2015. márc. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy nem pszichoterapeuta, így nem is tud terápiát csinálni? Pszichoterapeutát keress (lehet pszichológus is, pszichiáter is terapeuta, ez egy plusz végzettség, rendes, hatékony módszerek ismeretét jelenti). Ők garantáltan nem csak beszélgetni fognak. Akihez te jársz, valószínűleg nem elég képzett, csak elfelejtette veled ezt közölni. Vagy csak szimplán egy hülye. Nehéz jót találni.
2015. márc. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!