Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez, mi a probléma velem?

Mi lehet ez, mi a probléma velem?

Figyelt kérdés

Nem is emlékszem olyan időszakra amikor valaminek TÉNYLEG örülni tudtam. Állítólag egész életemben visszahúzódó és magamnakvaló voltam, anya legalábbis ezt állítja. Bár az tény, hogy abból az időszakból amikor a szüleim még együtt éltek konkrétan csak a "rosszra" emlékszem, mert gondolom csak voltak jó pillanatok is. Viszont csak most az utóbbi időben tűnt fel, hogy talán nem teljesen normális, hogy csak arra emlékszem, hogy például apám "veri" anyát miközben ő csak tűri. Inkább nem részletezem, szóval csak nemrég jöttem rá, hogy elég érdekes, hogy mindössze ilyen és ehhez hasonló dolgokra emlékszem, viszont ezekre nagyon is részletesen, sok ilyesféle szituációt szinte "magam előtt látok". Igen persze minek rágódni a múlton és hasonlók.. De nem úgy kell elképzelni, hogy naphosszat ezeken filózok, közel sem, ezt csak azért volt szükséges leírnom mert érdekesnek tartom és nem értem az okát (7 éves koromban váltak el). Az idők során.. 11 éves koromban Erdélyből Mo-ra költöztem édesanyámmal (akinek állítása szerint nem tűnt fel, hogy egy barátságtalan 11 éves gyerek nem szívesen szakad ki a"megszokott" valamilyen szinten elviselhető közegből) igen persze, nem hagyhatott Erdélyben ha már Magyarországon dolgozott meg hát, hogy jön ki, hogy én ott ő itt. Végtére is érthető, viszont akárhányszor erről volt szó úgy jött le a mondanivalójából mintha azt mondaná: "ne szóljanak meg folyton, hogy milyen anya vagyok" és elég vacakul esett, hogy ösz-visz ez az oka a költözésemnek. Amikor itt kezdtem suliba járni hadd ne ecseteljem milyen szintű katasztrófában volt részem. Nekem akinek egyébként is tragikusan ment az emberi kapcsolatok kialakítása.. Egyébként is egy ostoba osztályba kerültem, nem volt kellemes. Ott szekáltak ahol tudtak én pedig órákon/napokon keresztül stresszeltem a dolgokon. Abban "reménykedtem", hogy a középiskola jobb lesz de nagyjából ugyanannyira vacak mint az általános. És valahogy mintha csak fokozódott volna bennem a stresszelés/szorongás. Persze tény, hogy alapból nem lehetek teljesen normális de a dolgok csak tettek rá pár lapáttal és egy alapból labilis emberre még gyatrábban hatnak. A másik dolog meg, hogy ha valaki azt mondja, hogy "szeretlek" vagy akármi hasonló dologtól szinte hányingerem támad és kellemetlenül érzem magam "cikinek tartom" nagyon rossz érzés, vagy ha valaki pl. megölel szintén rossz érzés fog el.

Jó nyilván nem arra várok, hogy valaki diagnosztizáljon csak egyszerűen elképzelésekre lennék kíváncsi. Igen tudom, nem ártana szakemberhez fordulnom, évekkel ezelőtt jártam pszichológusnál, és édesanyámnak mindössze annyit mondott: "nagyon intelligens és humoros gyerek, valószínűleg idővel kinövi a stresszelést" amivel igazán ki lettem segítve. Szóval ennyi volt az eddigi tapasztalatom ez ügyben, ja meg a magas vérnyomás a sok "parázás" miatt.

Olvastam amúgy az un. elkerülő személyiségzavarról amiben szinte "megtaláltam önmagam". Elég hervasztó de ez van. Ha valaki esetleg bármi hasznos tanácsot, gondolatot megoszt velem azt köszönöm!



2015. márc. 24. 23:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Megpróbálom röviden megfogalmazni a gondolataimat, de szerintem te is tudod, hogy ez nagyjából lehetetlen!

1. Öndiagnosztika: a legnagyobb marhaság! Olvasol egy problémáról, aminek a fele igaz, a másik felét meg elhiszed, hogy igaz rád, mert reménykedsz, hogy valamiben választ találhatsz és kész is a pszichológiai betegség, amit te hitetsz el magaddal! Erre nincs szükséged, amúgy is van elég bajod!

2. Mindig visszahúzódó és magadnak való voltál? Mégis milyen lettél volna? Az embernek az első és legfontosabb emberi kapcsolata, az anyja és az apja! Ha azt látja, hogy az egyik bántja a másikat mégis, hogy tudna nyitott lenni a gyerekekre mondjuk, mikor már 4 évesen a terrorban él?

3. Igen a visszahúzódó gyerekeket vagy, aki kicsit más, mint a többi, azt bántják a suliban a többiek, nem véletlenül mondják, hogy a gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni! És azok is!!!

4. Ha azt láttad, hogy anyád tűri, annak oka volt, de tiszteld, hogy volt ereje tovább lépni, elválni, másik országba költözni!

5. A "ne szóljanak meg folyton, hogy milyen anya vagyok" az valószínűleg nem a te költözésedről szólt, hanem arról, hogy az emberek meg ostobák és szeretik az asszonyt hibáztatni, amikor a férje összeveri, mert egyszerűbb, azt mondani, hogy szar ember az asszony, mint megpróbálni segíteni, mert az macerás! És a bántalmazott nő egy idő után el is hiszi, hogy azért kapja a verést, mert megérdemli! Nem azért, mert a férje egy agresszív állat!

4. A pszichológus véleménye azt, tükrözi, hogy el lett neki mondva hogy stresszelsz, de azzal nyilván nem dicsekedett el anyukád, hogy miért. Ha a doki tudta volna, hogy bántalmazott gyerek vagy, nem tudta volna le ennyivel!

Nem vagyok pszichológus, nem foglak diagnosztizálni, csak sorstárs. Nekem, ha valaki, azt mondta szeretlek az jutott eszembe: na persze! Ha valaki (férfi) hirtelen felemelte mellettem a kezét én összehúztam magam! Mai napig, ha kicsúszik a férjem kezéből a szekrényajtó és becsapódik összerezzenek, pedig 13 éve vagyunk együtt és soha nem emelt kezet rám! Ez nem a múlton rágódás, hanem beidegződés, ami az életünk része marad! Az iskolai tapasztalataim ugyanazok, mint neked, talán ennek az eredménye, hogy utálom a gyerekeket!!! Van egy fiam és egy lányom, imádom őket, meghalnék értük, de ha meglátok egy másik gyereket a közelükben, szívem szerint megtaposnám, mert tudom, hogy bántani fogja az enyémet és azt én nem tűröm, velük nem tehetik, azt amit én átéltem!

És biztos nekem is volt jó pillanat a gyerekkoromban, de én is csak arra emlékszem, amikor anyám pörköltet főzött és apám hozzávágta a tányért, mert kanalat adott, másnap villát adott, akkor meg azért! És emlékszem arra, amikor 5 éves voltam és apám beleverte anyám fejét a falba és eltörte az orrát, és még sorolhatnám, de jóra nem! Pedig 14 éves koromig csak kellet valami jónak is történnie, nem? Ezzel együtt kell élnünk életünk végéig, de meg kell találnod a módját, hogy megtaláld a szépet az életben! Nekünk jobban kell küzdenünk, de ha boldog családot akarsz és gyerekeket, akkor meg kell próbálnod! Fogadd el, hogy ez az életed része és mutasd meg, hogy te tudsz jobbat! Mert tudsz, sőt jobb szülő leszel, mint bárki, mert megkaptad a sz*rt és tudod, hogy minél kell jobbat összehoznod! Ne ez ellen küzdj, hanem ellene és ne keress magyarázatot, arra, hogy miért hiszi azt egy gyökér, hogy egy 3 éves előtt összeverheti az anyját, ne diagnosztizáld magad, hanem barátkozz! Nehéz, de szerezz egy kutyát! Megmutatja mi a feltétlen szeretet, amit a szüleidtől kellet volna megtanulnod, vidd ki sétálni, beszélgess a kutyásokkal és meg fogod látni nem olyan ördöngösség, csak nekünk tűnt elsőre annak, mert mi nem tapasztaltuk meg a család biztonságát! Ha úgy érzed, hogy tudtam segíteni írhatsz még,ha nem akkor bocsi!

2015. márc. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sok féle betegségre is utalhat az általad leírtak, de én azt gondolom ez major depresszív zavar lesz! Irány a pszichiáter
2015. márc. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Anya "el dicsekedett" anno többek között ezzel is és annak ellenére is ez mondta. Egyébként azóta elmentem pszichiáterhez major depresszió, gyermek- serdülő korban kezdődő emocionális zavar, kevert kényszeres gondolatok cselekedetek, a diagnózis egyelőre és antidepresszánst kaptam.

De ez az első alkalom volt.

éljen

2015. márc. 29. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!