Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok emlékezni, de...

Nem tudok emlékezni, de emlékeznem kellene - az elmém viszont próbálja leépíteni az emlékeim. Hogy akadályozzam meg?

Figyelt kérdés
Nagyon embertelen, sok ember által felfoghatatlan szörnyűségeken kellett keresztülmennem az elmúlt években. Nem telt el úgy nap, hogy ne sírtam volna, vagy ne omlottam volna össze. Nem tudom, hogy hogy élhettem túl, de túléltem. Viszont azt veszem észre, hogy kezdenek nagyon foszlányossá válni az elmúlt évek képkockái. Elvesztem őket, pedig nem lenne szabad, nagyon sok fontos dolgot megtanultam, átéltem eközben. Mit tegyek, hogy ne vesszenek el. Szinte erőszakkal kell fenntartanom őket.
2015. márc. 27. 14:23
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha ennyire rossz élményeken mentél keresztül, akkor örülj annak, hogy idővel ezek elhalványulnak. Viszont az ebből kapott tapasztalatok nem fognak elhalványulni, nem vesződik el, megőrzi azokat az emléked. Ez az emlék leszivárog a tudatalattidba, és akkor emlékszel rájuk, amikor tudatosan fel akarod idézni az eseményeket.
2015. márc. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!