Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes ilyeneket elmondani a...

Érdemes ilyeneket elmondani a pszichológusnak?

Figyelt kérdés
Gyakran kiborulok a semmin. De olyan durván, hogy órákig bőgök. Nagyon ragaszkodok az emberekhe akiket megismerek. Gyakran bántom is magam. De ő ezt már olyan szépen elkönyvekte, hogy nem bántom magam....most ezt én rontsam el azzal, hogy elmondom? Meg van még pár dolog ami szerintem teljesen felesleges...nem tudom mit mondjak el neki, és mit ne.
2015. márc. 29. 22:37
 1/4 FüligJimmy88 válasza:
Nem csak, hogy érdemes, de el KELL mondani neki mindent. Ha nem tudja pontosan, mi zajlik benned, segíteni sem tud.
2015. márc. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A pszichológus akkor tud segíteni, ha őszinte vagy. Ha elhallgatsz dolgokat, amik az állapotod szempontjából fontosak, fölösleges járnod hozzá (bár egy vérbeli pszichológus észreveszi, ha kamuzol.)
2015. márc. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én mindent elmondok a pszichológusomnak. hogyan segíthetne, ha azt sem tudja, hogy mi a baj?
2015. márc. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondolom, észrevetted, hogy a pszichológus nem kér vérképet és nem küld el röntgenre... ő abból tud dolgozni, amit te megosztasz vele. Ha TE jól akarsz lenni, akkor NEKED kell elmondani mindent, mert ő magától nem fogja kitalálni és nem azt fogja csinálni, amitől neked esélyed van jobban lenni. Szal igen, el kell mondani mindent, azt is, ami gáznak vagy jelentéktelennek tűnik, vagy esetleg nem akarod terhelni a problémáiddal? Az a dolga, hogy ilyeneket hallgasson, azért kapja a pénzt, és - mint már írtam -, akkor tud csak segíteni rajtad. A te döntésed, hogy jobban akarsz-e lenni.
2015. márc. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!