Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme a pszichológusnak?

Van értelme a pszichológusnak?

Figyelt kérdés
Akik nem normális dolgokat akarnak, vagy valamit nem tudnak feldolgozni azt mindig pszichológushoz küldik. Voltam ott én is egy lelki sebb miatt, de teljesen feleslegesnek éreztem.

2014. dec. 25. 08:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Nincs.
2014. dec. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%
semmi, csak egy felesleges marhaság. azt a beszélgetést meg lehet ejteni egy barátnővel vagy baráttal is. ugyanaz a hatása.
2014. dec. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
van értelme, de sose első alkalomtól várj megváltást. Ráadásul azért jobb, hogy egy idegennek mondod el és nem egy barát, barátnőnek, mert biztos hogy titok marad, illetve egy idegennek könnyebben megnyílik az ember.
2014. dec. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Kivétel ha kiskorú vagy, akkor cseszheted a titoktartást.
2014. dec. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, hányszor voltál nála, de vagy nem volt jó szakember, vagy nem jártál a megfelelő ideig, vagy annyira elutasítoottad, hogy azért nem használt. A pszichológus nem barátnő, hanem gyógyító szakember, erre kidolgozott módszerekkel. És nem megy egyik napról a másikra, mint egy fejfájástabletta, a lelki folyamatokhoz idő kell.
2014. dec. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%

Arra a kérdésre, ki az igazi barátom, könnyű felelni.

Ha valaki az éjszaka közepén felhív, hogy bajban van, s én azonnal kiugrok az ágyból, és mosdatlanul, kábán ott vagyok nála: az a barátom.

Maga az a tény, hogy éppen engem hívott, jelzi, hogy számára mit jelentek - s hogy én odarohantam, gondolkodás nélkül, mutatja, hogy mit jelent számomra ő.

A barátság lényege: az áldozat. És a mértékegysége: az élet.


Forditott esetbe nekem nincs ilyen barim ugyhogy marad egy idegen azaz pszihologus..

lehet előbb is elmehettem volna könnyebben túlléptem volna dolgokon..és nem azzal àltatanak tegyek gumit a csuklomra csiptessem magam meg füldugot..ha meg nekem kellett segitség egy sms re se vàlaszol.. ezeken kell tullépnem..

2014. dec. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ja és az sem baràt aki azt mondja "a problémàid a baràtnőiddel beszéld meg"
2014. dec. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez saját tapasztalat függő. Ha negatív tapasztalattal rendelkezik egy fiatalkorú az a pszichológus hibája is, hiszen szakszerűen bizalomnak kell létrejönnie.Egy fiatalkorút én csak megfelelő szakember kezébe adnék, nem bárki általános tudására alapozva.

Akkor valós a segítségnyújtás,ha ennek nyilvánvalóvá vált jeleit tapsztalhatjuk, nagyon sok esetben rengeteg időre van szükség. Vannak olyan mély lelkik eredetű fájdalmak amiket képtelenség önmagában feldolgoznia bárkinek, ezért szükséges a megfelelően személyre szabott segítségnyújtás. Ha valaki nem megy el,azzal esélyt sem ad magának a felépülésre.

2014. dec. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 homo ludensz ***** válasza:
100%

A pszichológus és a rászoruló között ki kell alakulnia egy közös hangnemnek amelyen esetleg huzamosabb ideig kommunikálni fognak. A lélek/psziché/ sebe nem egy elvágott ujj vagy egy törött láb amit bekötünk,begipszelünk és szerencsés esetben idővel meggyógyul. A beszélgetést jól irányítva annak végeztével nem maradhat hiányérzet sem mellékíz a páciensben. Ehhez természetesen a tökéletes bizalom légköre szükséges hogy ketten együtt lenyúlva a lélek eldugott bugyrába felszínre hozzátok azt a tüskét(eseményt) ami az akut

problémát okozza. Csak közösen lehet sikeres a terápia és nehéz időben meghatározni a teljes gyógyulást.

2014. dec. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kétszer voltam. Az első alkalommal elmeséltem mindent és olyan vállasztadott ami semmit nem segített, ráadásul a problémámból rendőrségi ügyet csinállt volna ha nem lettem volna 18 éves. Második alkalommal 45 másodpercig voltam bent és elengedett azzal, hogy semmi problémát nem lát. Barátom/barátnőm nincs és nem is volt. Haverom se volt. Ismerőseim vannak de mégcsak nem is beszélünk mert nekik fontosabbak más dolgok mint az, hogy velem válltsanak pár szót.
2014. dec. 26. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!