Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek van értelme a...

Szerintetek van értelme a pszichológusnak?

Figyelt kérdés
3 hónapja járok heti 1x. Olyan vègett kerestem fel, mert nem beszelek az emberekkel. Lehet csak nekem tünik hülyesegnek. Nem tudom mit kellene èszrevennem abból amit ő mond. Attól nekem jobb lesz ha heti 1x hallgatok egy embert aki beszél hozzám de èn hozzá nem? Ha mègis megszolalok hülyesègeket mondok...teljesen nem oda illő dolgokat....nemtudok felelni még a kérdéseire sem. Mindìk a nemtudom és a semmi szavakkal válaszolok. Ennek így csak szerintem nincs èrtelme ?
2015. márc. 4. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondod az a bajod, hogy nem beszélsz emberekkel. Ő próbál veled beszélni mindenféléről, hogy tesztelje, tényleg nem tudsz-e. Mit nem értesz?

Lehet, hogy segít neked majd fejlődni, próbálkozz, adj neki esélyt legalább egy hónapra. Beszélj vele, próbáld meg rávenni magad.

2015. márc. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sztem is adj még időt magadnak, és neki is.

Egy ilyen terápia hosszú szokott lenni.

2015. márc. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
gondolom tőle is ugyanúgy félsz, mint másoktól...ez eléggé megnehezíti a dolgokat. szerintem is adj neki időt.
2015. márc. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én több mint 3 évig jártam, de meg kell mondjam: nagyon sokat segített. Mára már teljesen más az életem. Kellett legalább 2-3 hónap az elején, mire elkezdtem érezni valami változást. Rá kell jönnöd, hogy a pszichológus csak segítség, figyelj oda rá, de a munka nagy része rád vár!
2015. márc. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is felejtsd el, hogy hülyeségeket, oda nem illő dolgokat mondasz. A terápiában minden oda illő, a terápia szabad asszociációkon alapul.

Nekem alapvetően semmi gond a kommunikációs készségemmel, de a terápiás üléseken néha én is összevissza beszélek, legalábbis így érzem, de a terapom megnyugtatott, hogy ez teljesen rendben van, ha így jutnak eszembe a dolgok, akkor így, és amit én összevisszaságnak éreztem, abban ő érezte az összefüggést.


Úgyhogy nyugodtan mondhatsz BÁRMIT, ami eszedbe jut. Ne mérlegeld, hogy oda illik, vagy sem, csak mondd. A terápia védett közeg, nem fog senki hülyének nézni, elítélni emiatt, a pszichológusnak az a dolga, hogy feltétel nélküli elfogadást nyújtson. Szóval nem lehet hibázni, hidd el. Ha véletlenül hülyeséget mondanál, akkor sem dől össze a világ!


És igen: a terápia sikeréhez idő kell. Nem tudom, hány éves vagy, de gondolj bele: egész eddigi életedben rakódtak egymásra a problémák, amik miatt most jársz. Ha nem is ugyanannyi idő lefejtegetni, de azért sok idő. Sokat segítene, ha többet beszélnél, és tényleg BÁRMIT! mondhatsz, a terápiában nincs oda nem illő mondandó, nincs hülyeség. Amit mondasz, az illik oda.

2015. márc. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!