Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mihez kezdjek a barátom...

Mihez kezdjek a barátom depressziójával?

Figyelt kérdés
Már régóta depressziós, nekem nem is volt baj a kapcsolatunk elején, meg tudtam vigasztalni és én is jártam már hasonló cipőben. Mindig próbálom feldobni, de nagyon nehezen lehet. Az utóbbi időben egyre többet nyafog és már nem bírom, állandóan csak a szomorúsága van a középpontban. Ettől rendkívül ideges vagyok, mert hát még sem ordíthatom le és felgyülemlik bennem a feszültség. Olyan érzésem van,mintha én nem tudnám boldoggá tenni és nem lennék neki elég jó. Egyre többet veszekszünk,mert ingerült vagyok, és most már azt is elmondtam, hogy mi a baj, de ezt sem veszi úgy, hogy akkor változtatnia kéne, hanem jön a szokásos depressziós dumával, hogy "bocs, hogy ilyen vagyok, ennyi baj van velem". Pszichológushoz nem hajlandó elmenni és a szülei se támogatnák azt. Szeretem és nem akarom, hogy emiatt véget érjen a kapcsolatunk, de én is csak szomorkodok mellette.

2015. ápr. 1. 20:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Nők gyakorta beleesnek az ilyen hibába, hogy azt hiszik, majd segíteni tudnak a másiknak. Nem tudnak, ezt tudomásul kell venni. Az ilyen emberek mások életét is tönkreteszik. Még az is lehetséges, hogy jót tennél vele, ha elhagynád, mert akkor lenne esélye, hogy összeszedje magát. Így, hogy van mellette valaki mankónak, aki igyekszik őt megóvni az élet dolgaitól, az biztosan csak rosszat tesz.
2015. ápr. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyon elkel a segítséged, de orvoshoz kellene vinned őt. Ha nem hajlandó, akkor ne rizikózd az életed egy ilyen kapcsolatra.
2015. ápr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!