Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki fordult már pszichológusho...

Aki fordult már pszichológushoz depresszió tüneteivel, hogy zajlik egy alkalom?

Figyelt kérdés
Miket csinált, miről kérdezett, hatásos volt-e végül a kezelés? Mennyibe kerül általában?
2015. ápr. 2. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
43%
Pszichológus van állam által finanszírozott, ott nem kell fizetni semmit. És van magán, ott fizetni kell, alkalmanként elég drága. Először ki kell tölteni egy hosszú tesztlapot, amin egy csomó kérdés van, és három válaszból kell kiválasztani a szerinted megfelelő választ. Utána a doki elolvassa ezt a tesztlapot, akkor kialakít rólad egy képet. Majd megkérdezi, hogy mi a problémád. Innentől már közös beszélgetés folyik.
2015. ápr. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Attól függ:

-kiképzett terapeuta a pszichológus? Ha nem, csak beszélgettek.

Ha terapeuta, milyen módszerrel kezel:

-pszichoanalízis

-kognitív

-relaxáció

-hipnózis

-transzperszonális

-integratív

stb.


Árak attól függően, 5000 - 15000 Ft/alkalom hogy milyen módon kezel, milyen gyakorlott, vidék, vagy belváros.

2015. ápr. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószinüleg megkérdezi hogy érzed magad, mi lehet az oka annak , hogy depressziós vagy. Azután ajánl valamilyen gyógyszert. Meg nem gyógyít mivel az nem érdeke, ha fizetsz akkor azért, hogy visszajárj hozzá. Ha Tb finanszírozott orvoshoz mégy ott a motiváció hiánya a gond. Én ezt tapasztaltam, de bizonyára vannak lelkiismeretes orvosok is, ők messziról elkerültek engem.
2015. ápr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem sem érdemes pszichológushoz fordulni, pont azok miatt, amiket az előző említ.

Beszéld ki magadból a problémáidat barátoknak, ismerősöknek, rokonoknak, vagy csak anonim internetes oldalakon, még tanácsot is fogsz kapni, vagy oldd meg egyedül.

2015. ápr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!