Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önbizalom hiány! Mit lehet...

Önbizalom hiány! Mit lehet tenni? (magyarázat lejjebb)

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon pattanásos az arcom, ezért önbizalomhiányos vagyok. Nem is nagyon járok el itthonról. Iskolába sem szeretek járni mert nincsenek barátaim, nem is beszélgetek senkivel, egyedűl vagyok mindig. Régebben sok barárom volt, de a csunya arcom miatt egyre zárkozotabb lettem, nem nyitottam senki felé és ezért az emberek is eltávolodtak tőlem. Mára már egy barátom sem maradt. Sokat gondolkodtam rajta, hogy szakemberhez fordulok, de félek hogy ezen nem tudna segíteni senki mert ezt egyedül magamban kellene rendezni, csak én tudok változtatni rajta. Mit gondoltok erről? Kérjek segítséget? Tanácsokat várok.

2015. ápr. 3. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát jobb lenne, ha nem aggódnál ennyire ilyen kis apróságon. Értelmes emberek nem tartanak csúnyának csak azért mert pattanásos vagy. Fiatal korral együtt jár, majd később elmúlik.
2015. ápr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

a tejtermékek tejszármazékok teljes kivétele az étrendből és glutén fehér liszt mentes kajálás.

és kellene egy inzulin rezisztencia vizsgálat is.

2-3 hónap alatt letisztul az arcod.

de lehet,hogy a tejszármazékok kiiktatása is elég lesz.

gugliba-paleo akne

és igen,csak te tudsz változtatni rajta,mert az orvos előbb fog gyógyszert felírni,mint azt mondani,hogy tedd rendbe az étrend és vedd ki belőle azokat az anyagokat amik kiváltják ezeket a tüneteket.

2015. ápr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Szia ! Nem tudom hány éves vagy, / én 14 / de a mi iskolánkban is vannak pattanásosak és tényleg tisztán látom hogy senkit sem érdekel az osztályunkban. Sőt szerintem jobban is jársz pattanásos arcal hiszen akik így kedvelnek meg tuti hogy magadért fognak majd szeretni tehát tudni fogod hogy igazbarátok. 1-2 Kérdés hozzád kíváncsiságból ha nem bánod : fiú vagy lány vagy ? hány éves ? és Miskolci vagy-e ? Én igen :D
2015. ápr. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

a fenéket nem érdekli az embreket.

nekem van egy ismerősöm,aki a tinédzserkori extrém durva aknéi miatt-és mert mindenkiben undort keltett ez,plusz ugye a csajok rá sem néztek így-a pszichiátriára került 1 évre.

ezért ez nem egy elhanyagolható probléma

2015. ápr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, akkor te elég alacsony szintű iskolába járhatsz, mert ahol intelligens gyerekek vannak, ott ilyenért senkit nem közösítenek ki. Én már 34 éves vagyok és még mindig pattogzik az arcom, nekem ez hormonális dolog miatt van és tinikán sokkal csúnyább volt az arcom, bármit ettem, ittam, diétáztam, ugyan úgy pattanásos volt az arcom és ennek ellenére nekem voltak nagyon jó barátaim, senki nem nézett le és senkit nem érdekelt hogy milyen az arcom. Úgyhogy szerintem kérdező ezt felejtsd el, hogy ettől kevesebb vagy. Hidd el, hogy ha nyitsz feléjük lesznek akik elfogadnak és szeretni fognak így, mert az nem befolyásol egy barátságot, hogy milyen bőrhibáid vannak. Lehet neked pár év múlva teljesen elmúlik az egész.
2015. ápr. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A tinikre, főleg a mai tinikre nem épp az empátia és magas érzelmi intelligencia jellemző, ha körülnézel. Én jó gimibe jártam, és ott is kiközösítettek mindenkit minden apróságért, ennél kisebb dolgokért is, úgyhogy a félelem valahol valós, DE ha a kérdezőnek voltak barátai pattanásosan is, és inkább ő zárkózott el tőlük, akkor ez tényleg inkább önértékelési probléma. Kérdező, szerintem fordulhatsz szakemberhez, ártani biztos nem árt, nincs olyan, hogy valamit kötelező magadban rendezned, még ha képes is vagy rá, segítséget kérni sosem szégyen és főleg SEGÍTSÉG, tehát sokkal könnyebb lesz megoldani a problémádat. (Nekem is ronda volt a bőröm amúgy, nekem a rendszeres kozmetikus általi tisztítás segített, pár hónap alatt rendbe rakta. Hozzá kell tenni, hogy jó kozmetikust kell keresni, az meg ugye drága, de olcsó bénához inkább ne is menj, egyszer voltam és csak még jobban begyullasztotta a pattanásokat, meg csak félig nyomta ki, meg hasonló szépségek.)
2015. ápr. 4. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

fogamzásgtló, vagy más hormonális gyógyszerek csökkenthetik a pattanások kialakulását, de ezt csak orvos írhatja fel, nekem sokkal simább a bőröm, mióta szedem! ezenkívül rendszeres bőrápolás, kozmetikus, sport, egészséges étkezés!

amúgy meg nem biztos h ezért nem szeretnek, próbálj meg sokat mosolyogni, kedves lenni, aki emiatt lenéz nekem nem is kellene, mint barát.... meglátod lesz sokkal jobb később!

2015. ápr. 4. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló előtt mindenképp kérj vérvizsgálatot, nekem is írt a nőgyógyászom, aztán kiderült, nem volt hormonális oka a pattanásoknak, viszont jókis méhszájsebem lett a helytelenül felírt gyógyszertől.
2015. ápr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor én nagyon sajnálom a mai tiniket, ha ennyire számít a külső :/ Valószínű engem is kiközösítenének ha most lennék a régi tini, amilyen voltam... Pedig hát nem a kinézet a minden, főleg ha az adottságból fakad, nem lehet rajta változtatni, a hormonműködésen, a genetikán, az olyan, ahogy születéskor kapjuk és ennyi :/ Valaki szív ezzel, valaki meg baromi jól jár
2015. ápr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én kb 10 éve voltam tini, de már akkor is kiközösítettek mindenkit mindenért, más öltözködési stílus, szemüveg, túl kövér, túl sovány... Aztán azóta, ha szétnézel, már a 15 évesnek póthaja van, minden lány szétsminkelve, fiúk haja belőve, milyen ruhát hordasz, milyen telefonod van. Volt hogy a piercinges nem akart fülbevalót csinálni nekem mert épp nem volt nálam a személyim huszonéves létemre, azt mondta, azért, mert volt már 14 éves aki idősebbnek nézett ki nálam, 18-nak hazudta magát aztán jól beperelték a szülei. :DDD Haza kellett mennem a személyimért, jót nézett, mikor visszamentem és látta rajta, hogy TÉNYLEG 23 vagyok. :D Istenem. Ez így jópár éve volt de örök emlék marad. Ugyanakörül volt hogy beregisztráltam egy oldalra, amit sok tini is használ(t), rövidhajas képpel, hát megkaptam ott leszbikustól kezdve rákoson át azt is hogy biztos fiú vagyok igazából. :D Uram isten, rettenetesek... Ha meg akarsz bizonyosodni róla, az ask.fm-et ajánlom, a folyamot nézegesd, van ott minden szenny, csak értelmes emberek nem.
2015. ápr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!