Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánst irt fel a...

Antidepresszánst irt fel a pszichiáter, de rettegek szedni! Félek, hogy megváltozik a személyiségem, elbutit, és soha nem leszek az aki most vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Félek, hogy önkivületi állapotba kerülök tőle! Egyszóval, félek attól, hogy ha ilyen gyogyszert szedek akkor megőrülök! Szerintetek? Pánikbeteg vagyok,nagyon sokszor van rohamom,nem tudok menni sehova,vonaton,buszon,villamoson,tömegbe iszonyatosan durván gyorsan kezd el verni a szívem 150-160/perc,és erősen szorongok,menekülési kényszerem lesz,izzadok,remegek,halálfélelmem van,és mindig mentőt kell hívni,persz mire kijönnek elmúlik...Szívemet teljes körűen kivizsgálták volta 2szer szív uh,4szer volt rajtam 24h holter,2 hétig volt nálam TT EKG-ami ami egy hordozható ekg készülék,és amikor éreztem,hogy beindul a szívem akkor feltudtam venni,és telefonon át küldem az orvosnak,3szor voltam terheléses ekg-n,és szív mri viszgálaton,voltam laborba vér vizelet vizsgálaton,pajzsmirigyet is nézték,minden negatív!! Mitralis prolapsusom van de az elenyésző,olyan mintha nem is lenne! És indokolatlan sinus csomo tachycardia-azaz a szívbetegség teljes körűen ki lett zárva, indokolatlanuk ,ok nélkül pör9g a szívem állandóan,amire béta-blokkolót szedek! :/ és kevésnek bizonyul,vagy gyengének nem tudom,de nem hat.. Ezért végső elkeseredésembe,fordultam pszichiáterhez! Aki szedi,vagy szedett antidepresszáns azt nagyon-nagyon szépen megkérem írja meg nekem,hogyan viseli,milyen az élete egy ilyen gyógyszer mellett?? Élni akarom végre a ku...a életem 22 nő vagyok 2 éve szenvedek,az utóbbi egy évbe szinte sehova nem megyek,csak ha nagyon muszály!! Bulizni akarok,önfelettül,szórakozni,míg fiatal vagyok!! Dolgozni akarok,mert azt sem tudok így! És azt az iszonyat jó pasit akivel mosz ismerkedek,nem akarom elcseszni a hülye pánik baj miatt!! Segítsetek kérlek!! Köszöm!!

2014. szept. 18. 15:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

Most per pillanat beteg vagy. Erre kaptál gyógyszert. Nem hiszem, hogy a mostani állapotodat tartod tökéletesnek. Amúgy ezt a félelmedet miért nem beszéled meg az orvosoddal?

Vedd csak be a gyógyszert. Arra találták ki, hogy segítsen.

2014. szept. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy írtál,hát rögtön úgy kezdtem a pszichiáternek,hogy nem merek antidepit szedni,mer a mellék hatások miatt,arra azt mondta,hogy dobjam ki a betegtájékoztatót,meg azt mondta,hogy ettől el fognak múlni a szívpanaszaim is,de hát a pszichiáter nem szed antidepit,itt meg remélem,hogy van olyan aki igen,és leírja a tapasztalatait! Valóban nem ez akarok maradni aki most vagyok,hanem az aki olyan amikor,még nem volt pánikbeteg! Életvidém,életszerető,bulizos,dolgos,szorgalmas,vidám!!EGÉSZSÉGES!! Te egyébként szedtél ilyen gyógyit? Vagy szedsz?
2014. szept. 18. 16:06
 3/20 anonim ***** válasza:
73%

Milyen gyógyszert írtak fel? Én szedtem régebben két félét depresszióra és szorongásra, az elsőtől izomrángásaim voltak ezért abbahagytam, annak már nem emlékszem a nevére. Másodjára Cipralexet szedtem, annak nem volt semmilyen mellékhatása. Amikor már úgy éreztem nincs rá szükségem egyszerűen elkezdtem csökkenteni az adagot és minden gond nélkül abba tudtam hagyni a szedését. Egyáltalán nem változtam meg tőle, nem kerültem semmilyen más tudatállapotba, ezek a modern gyógyszerek már nem okoznak ilyesmit. Igazából szinte semmilyen hatását nem éreztem, még annyira sem, mint a nyugtatóknak. Minden esetre (évek alatt) jobban lettem, azt nem tudnám megmondani, hogy a gyógyszer miatt-e vagy csak a saját erőfeszítésemből. Na de a lényeg, hogy mindenképp próbáld ki, semmi baj nem lesz, ha nem válik be írnak másfélét.

Egyébként együtt érzek, tudom milyen borzalmas tud lenni, amikor az utcára sem mersz kimenni. Nekem kétszer volt ilyen időszakom, kb. 1 hónapig tartottak. Azóta csak kezdődött volna, de szeremcsére sikerült az elején elfolytani.

Jobbulást kívánok és ha még lenne kérdésed, írj nyugodtan privátban!

2014. szept. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%
Én szedtem antidepit, és meggyógyultam tőle. Azt mondod, hogy nagyon rossz így betegen. Akkor mitől félsz? Hogy meggyógyulsz? Három hónap múlva kutyabajod sem lesz. De e nélkül nagyon rossz lesz. Tudom nehéz ezt elhinni, de hat az antidepi. Írd meg mit kaptál, és kezdd el szedni is. Ha van kedved írjál.
2014. szept. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%
Több fajta van ha valamelyik nem jó lehet váltani. A jelenlegi állapotodon csakis segíthet.
2014. szept. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
41%
SOHA ne szedjél antidepresszánst! Rengeteg a mellékhatása, amit érezni fogsz a szedésekor és amikor abbahagyod, akkor is...
2014. szept. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%
Kedves utolsó miért az jobb ha szerencsétlen a 4 fal között éli le az életét, mert még az utcára sem tud kimenni? Gondolkodj egy kicsit, aztán írj ilyen baromságokat.
2014. szept. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
57%
Mindenképp kezdd el szedni! Nekem hasonlóan pánikbetegségre írta fel az orvos, előtte még a házból sem tudtam kimozdulni, buszra, tömegközlekedésre nem voltam képes felszállni de még egy boltba is alig bírtam bemenni... Másfél hónapja szedem a cipralexet és érezhetően jobb lett, már nem okoznak akkora gondot a hétköznapi dolgok, eljárok itthonról. Mellette elkezdtem sportolni és próbálok egészségesen étkezni. Van egy vitamin, brandenburg neuro a neve, esetleg azt is kipróbálhatod, sok jót hallottam róla:)
2014. szept. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
39%

"SOHA ne szedjél antidepresszánst!"


Mindig kell írnia egy ökörnek is...

2014. szept. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
40%
én cipralexet szedtem, de egy doboznál tovább nem bírtam. iszonyatosan szédültem tőle, azt sem tudtam hol vagyok kb, a pupilláim hatalmasak voltak, rosszul éreztem magam, egésznap csak feküdni voltam képes, nem volt étvágyam, volt hogy 3 napig szószerint semmit nem ettem, mert annyira nem volt kedvem élni.
2014. szept. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!