Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki folyton késztetést...

Ha valaki folyton késztetést érez, hogy az önmagukat túlértékelő embereket bántsa, miért teszi ezt?

Figyelt kérdés

Tehát az olyan emberekkel van konfliktusa mindig, akikről már 50 méterről látszik, hogy el van szállva magától. Folyton beszólogat nekik, stb.

Akik meg gyámoltalanok, elnyomottak, bántják őket, azokat meg betegesen védelmezi, még ha nincs is igazuk, akkor is.



2015. ápr. 15. 05:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Saját lelki problémái feldolgozása helyett másokon éli ki. Persze nem 100%, de elképzelhető, hogy őt igazságtalanságok érték, régen gyámolítatlan volt és védelemre szorult volna, és emiatt megmaradt egy afféle primitív állapotban, ahol más emberek dolgával foglalkozik.


Az egyébként nyilván szép, ha valaki jóságból segít a gyengébbeknek. De ezt is túlzásba lehet vinni, az pedig, hogy magabiztos, erős egójú emberekkel kötekszik, az simán csak az ő belső komplexusait takarhatja.


Valószínűleg nem ártana neki ha átgondolná, vagy valakivel megbeszélni a saját érzéseit, motivációt, mit miért tesz, hogyan gondol s miért gondolja úgy.

2015. ápr. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, a magyar emberek 95% megmaradt abban a "primitív állapotban" hogy más dolgával foglalkozik.

Politikusok, polgármesterek, pályázati pénzek lenyúlói, önimádó, sznob emberek, stb szépségek.

2015. ápr. 15. 07:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, sérült, serdülőkori állapotban vagyunk, én is. 24 évesen igyekszem ezen változtatni.


Gürcölés mellett az emberek mekkora része foglalkozik saját magával (nem a hasa megtömésével, a kenyérre való megkeresésével) hanem saját lényével? Az élettel?


Szerintem amíg egy gyereket nem tanítanak, vagy nem tanul magától, addig nem lesz felnőtt. Fog változni és haladni, de általában nem fogja azt elérni, amit megfelelő iránymutatással elérhetne.


Az átlag magyar ember (beleértve engem is) milyen iránymutatást kap az életben?


Mire tanítják vagy mit tud a világról?


Én nem erőltetem a nézőpontomat, de szerintem a többségünk semmit sem tud, én például tudom magamról, hogy semmit sem tudok, bár még ezt sem tudom eléggé (így az egyetem befejezésekor jó lenne már ezt tényleg realizálnom).


Na lehet, hogy errefelé kezdődnek a problémák, lehet nem.

2015. ápr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert folyton késztetést érez rá.
2015. ápr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
jó, néha röhögni is kell, kösz Miquel! :D
2015. ápr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nyugodtan szólogasson be a nagy pofájú és nagy egojú egyéneknek, mert azok még azt hiszik egyébként, hogy az egész világ az ő csicskájuk.
2015. ápr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor le fogják szúrni. Ami persze nekünk mindegy, meg nem is biztos, úgyhogy..
2015. ápr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Miquel, hahahahaha. Ez volt az év poénja. Sose legyen jobb neked.
2015. ápr. 22. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!