Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham, szorongás normál...

Pánikroham, szorongás normál értékű vernyomással? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Minden tünet arra utal hogy pánikrohamom van, tehát a légszomj, remegés, szédülés, haláltól való félelem. A vernyomasom viszont rendben van akkor is mikor ez az állapot fenn áll. Általában 110/88-as értéket mérek, tehát csak a pulzusom magasabb. Másnak is van ilyen, vagy ilyenkor a vernyomas is az egekbe kéne hogy szökjön?
2015. ápr. 16. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is igy volt gyakran, kozben nagyon magasnak ereztem. Emiatt el is kuldtek egy orvosi vizsgalatrol, ahol majdhogynem lecsesztek hogy miert vagyok ott, ha "nincs semmi bajom"
2015. ápr. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálad nem szökik.


Mitől van pánikrohamod? Milyenek a gondolataid? Mi a halálfélelem?

Milyen gyakran fogyasztasz pszichoaktív anyagokat (antipszichotikumok, drogok, de tej és glutén is ide tartozik) ?

2015. ápr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Menj el a házi orvosodhoz kivizsgálásra! Lehet más betegség a háttérben. Cukor, pajzsmirigy, vérkép vizsgálatot feltétlenül kellene csináltatnod! Pánikrohamnál megemelkedik a vérnyomás.
2015. ápr. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem nem volt szerencsére soha pánikrohamom, de állandóan szorongok, a vérnyomásom meg kifejezetten alacsony. szóval sztem nem függ össze feltétlenül.
2015. ápr. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy "alapállapotban" alacsony a vérnyomásod, ezért pániknál meg pont normális mértékig emelkedik? Vagy ha nem pánikolsz is normálisat mérsz? Én pl szorongok de alapból alacsony a vérnyomásom, ha csak úgy simán mérik, pániknál meg nem mérték még (én magamnak nem tudom mérni), de szerintem nekem is inkább a pulzusom szokott emelkedni.
2015. ápr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát eddig 2x mértük mikor rosszullétem volt, de mindkét esetben pontosan ugyanannyi volt. Alapállapotban is ugynaennyi a vérnyomásom, sőt van hogy 110 helyett 120-as, a pulzusom, az meg sose volt a normál 70-es értékű. Egyébként biztosan nem szervi bajom van, mivel ezek a tüntetek már 7-8 éve vannak, és van olyan hogy akár fél évig sem jönnek elő. Tehát nem szedek anti depresszánst sem, meg semmiféle nyugtatót, esetleg néha sedatif pc-t. Szóval mikor kiderült eléször légúti eredetű betegésgre gyanakodtak, voltam vérvételen, tüdőröntgenen is
2015. ápr. 16. 15:44
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha nagyobb bajom lenne már rég kijött volna sztem.
2015. ápr. 16. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!