Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Min múlik az, hogy ki mennyire...

Min múlik az, hogy ki mennyire jó alvó?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy pl. van, aki minden neszre felébred, de van, aki semmire sem.


Miért van ez? Mikor dől el, hogy ki milyen alvó lesz?



2015. ápr. 25. 08:22
 1/1 anonim válasza:

Ezt nagyon sok minden befolyásolja. Többek között az, hogy mennyire stresszes az életed, mennyire stabil az idegrendszered, mennyire vagy érzékeny (értem ezt úgy, ha pl. minden apróságon felhúzod magad, lehet, hogy lefekvéskor, illetve alvás közben is az aznap történteken rágódsz állandóan), és még sorolhatnám. De olyat is hallottam már, hogy akit csecsemőkorától fogva rendszeres alváshoz szoktattak, az felnőtt korában is jó alvó lesz, míg akit össze-vissza, rendszertelenül altattak, az nem fog tudni később sem jól aludni. Nem tudom, hogy ez tényleg így van-e, de rám teljes mértékben igaz, sajnos nagyon rossz alvó vagyok, a szüleim már gyermekkoromban sem tudtak ezzel mit kezdeni, akármivel próbálkoztak, sosem tudtam rendesen aludni, és ez nem változott.

Úgyhogy számos oka lehet, de az biztos, hogy a stressznek és a sok idegeskedésnek nagy szerepe van.

2015. ápr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!