Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ilyen?

Miért vagyok ilyen?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többször vagyok feszült,rengeteg versenyem volt az elmúlt időszakban,ami azért meg is terhelt...Próbálom kipihenni magam,de nem nagyon megy,mivel problémáim vannak az alvással is.

Nem szeretek emberek társaságában lenni,hamar megharagszom mindenkire,nagyon érzékeny és sértődékeny vagyok mostanában.

És rengetegszer sírok is,még attól is,ha valami szomorú történetet olvasok,vagy valaki valami rosszat mond.

Kedvtelen vagyok,legszívesebben egész nap a szobámban kuksolnék.Egyedül.

Étvágyam sincsen.

Szóval teljesen megváltoztam,nem olyan vagyok mint régen.

Sokszor úgy érzem,hogy senki sem szeret,mindenki ellenem fordult.

Persze ez nem így van,de egyszerűen úgy érzem.

És mindenkinek meg akarok felelni.Minden tanárnak,barátaimnak....

Ami még nagyon aggaszt,az az,hogy nagyon durva hangulatingadozásaim vannak.

Az egyik percben nevetek,a másikban meg már elkezdek sírni.Az önértékelésemmel is gondok vannak.Sokszor sanyargattam magam.

Depressziós nem hiszem hogy lennék,mert nem vagdosom magam,meg nem hallgatok depressziós számokat.

De úgy érzem,valami nincs rendben.

12/L



2015. ápr. 25. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az egy dolog,hogy nem vagdosod magad es nem hallgatsz depresszios szamokat..attol igenis lehetsz depresszios!!Nem attol lesz valaki,hogy vagdossa magat meg ilyenek.Szerinten varj egy kicsit,majd ha nem javul menj el orvoshoz!

De ha valamibe segithetek irj nyugodtan:) 15/L

2015. ápr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Beszélgetni kellene és egészséges gondolatokat, gondolatmintákat kellene magadévá tenni.


Önértékeléssel, világnézettel.. ma egy 12 éves nagyon elveszett lehet.


Én 24 éves vagyok, korábban születtem, valamivel jobb világban még, és még én is igencsak elveszett vagyok/voltam. Ezen csak megfelelő minták, tanulás tud segíteni. De jó dolgokat tanulni nem könnyű.


https://www.youtube.com/watch?v=iNn-VH5Lx58

2015. ápr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a rendes válaszokat!

Első válaszoló:igen,ebben teljesen igazad van.

Próbálok a jó dolgokra gondolni,de mindig visszatérnek a rossz emlékek,és nem tudom a múltat elfeledni.

2015. ápr. 25. 20:46
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezzel én is hasonlóan vagyok. Én elég durva kínokat éltem át hosszú időn át a múltam, bűntudatom miatt.


De ettől még ez rajtam állt. Ha ügyesebb/bölcsebb vagyok, akkor a múltat előbb elengedem. Senki sem kényszerít rá, hogy a múlton rágódjunk, amiatt rossz érzéseink legyenek. Speciel: most akár ebben a pillanatban be lehet vágódni a zuhanyzóba egy jeges zuhanyért, az azért eltereli a gondolatokat.


Munkahelyen nem volt ilyen könnyű.. igen, amikor munka közben is rossz gondolatsémák kísértik az embert, az nagyon rossz. De ha viszonylagos kontroll létezik az életben (nem nagyon van ilyen) akkor az még a saját gondolatvilágunk fölött van. Csak nehéz, mert ilyenek a rossz gondolatok, nem könnyű elűzni őket. Hiszen ha valami miatt nekem bűntudatom van, akkor azt valószínűleg én érzem jogosnak stb. stb...


Nagyon fiatal vagy, 12 évesen.. én 24 évesen is alig tudok megküzdeni a démonjaimmal.


Szerintem kérj segítséget, nyugodtan. Beszélgess, sokat. De ne csak a problémáidról, hanem arról, hogyan lehetne elfeledni, elengedni őket.


Lehetne azzal is foglalkozni, hogy mégis miért foglalkozol olyan versenyekkel, amik feszültté tesznek.. ne csinálj olyat, ami nem jó neked, csak azért mert elvárják tőled vagy mert valami önámító oknál fogva te elvárod magadtól.

2015. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Valóban,nagyon nehéz vele megbirkózni,főleg,ha az osztálytársaid piszkálnak....mert velem ez is van.

És leginkább az iskolában való megfelelés terhel meg.

Meg persze amiket fent leírtam.

És már nagyon beszélgetni sem szeretek a barátnőimmel,vagy bárki mással,mert ha elmondanám nekik,hogy mi bánt,úgy érzem,nem értenének meg.

2015. ápr. 25. 21:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Én erről azt gondolom, hogy mindenkinek a maga problémái a megterhelőek. 12 évesen iskolai/szociális problémák, később szerelmi élet, veszteségek (halál stb.) vagy megélhetési gondok.. mindig van valami.


Egy közös dolog marad: minden probléma csak a fejünkben létezik. Ha úgy döntünk (és ez az amit én sem tudok megvalósítani, neked még nehezebb dolgod lehet ebben, talán) - ha úgy döntesz, akkor egy csapásra megszűnik minden gondod. Mert nem társítasz többé negatív érzéseket az osztálytársaid piszkálásához, vagy egyáltalán, semmihez. Nyilván ez nagyon nehéz, szinte lehetetlen. Hiszen ezt most én írom neked, talán először hallasz ilyet. Nem tanítják meg erre az embert, engem sem tanítottak meg.


Ezért kellene megfelelő emberrel beszélgetni. Sajnos megfelelő ember.. az ember szülei elfoglaltak, a saját problémáikkal küzdenek (mint mindenki). A barátnőid igazából ha korodbeliek, akkor fiatalok még nagyon. Nem is lehet elvárni, hogy megértsenek vagy hogy érdemben segíteni tudjanak.


De én erőt kívánok neked és sok sikert, hogy meg tudd oldani a gondjaidat! Leginkább a fejedben :)


Nézd meg a Békés harcos útját, az kimondottan arról szól, hogy problémák tényleg léteznek az emberek fejében, de ezek csak azért problémák, mert rosszul állunk hozzájuk. Ha úgy döntünk, akkor akár meg is szűnhetnek. Kicsit fiatal vagy a témához, de én nem becsülnélek alá a korod miatt.


Okosan gondolkozz ;)

2015. ápr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen,nagyon nehéz,de ezt megpróbálom kontrollálni magamban.

Csak ha mindennap hallod ugyanazokat a rossz jelzőket....(hülye,gyenge,néztél már tükörbe?,meg amikor valamit rosszul csinálsz,és csak azért is a képedbe röhögnek).

Ezek az érzések pedig egyszerre felgyülemlenek,és nem lehet őket túl sokáig tartogatni.Egyszer ki fog jönni....

És köszönöm,kitartó leszek!:)

2015. ápr. 25. 21:33
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha ezeket a dolgokat könnyen kezelnéd, akkor nem ezek lennének a problémáid :)


Hidd el, lehet kezelni, elengedni.. csak nehéz :)


De ha ügyesen kezeled a nehéz dolgokat, akár még nagyon jó is lehet majd neked ;)

2015. ápr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,próbálom kicsit könnyebben kezelni őket.:)
2015. ápr. 25. 22:43
 10/11 anonim válasza:

Szia énis 12/l vagyok,a hangulat ingadozás ilyen korban teljesen normális ilyen korban.A tippek keresdmeg pl:mért vagy dühös ,szomorú

Az ön értékelés tippek : alkoss magadnak egy ,,csúnya" embert és a találsz valami ,,hibát"gondolj rá

Nekem is problémám van az alvassál és ha versenyeid voltak ez a probléma viszonylag normális!

2015. máj. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!