Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Identitás zavar lenne? Vagy...

Identitás zavar lenne? Vagy mi történik velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy 20 éves lány vagyok, aki lassan már 2-3 éve küzdd alvászavarral, szorongással és szerintem depresszióval. Ez ott kezdődött, hogy volt egy viszonylag hosszú kapcsolatom (közel 3 év) ami sajnos véget ért lassan 2,5 éve. Elhagyott egy másik lányért, ami engem nagyon rosszul viselt meg, emellett többszöris bántalmazott verbális módon, de volt egy olyan kedves és aranyos oldala amit nem sokan ismertek, csak én. Megtett értem egy csomó mindent, kedveskedett nekem, de nyilván a sok rossz dolga mellett ez lekicsinyítődik. Miután elhagyott, barátaim segítségével próbáltam összeszedni magam, építeni, stb, ami nagyjából sikerült is. Mai napig gondolok az exemre, hogy hiányzik és jó lenne már egy kapcsolat, hiányzik a szex is, de sajnos azóta senkivel nem tudtam együtt lenni. Félek, hogy sose találok már olyan embert, akibe bele szerethetnék. Körülöttem mindenki boldog, én meg nagyon magányos vagyok. Azt érzem a barátaim elhanyagolnak, nem számíthatok rájuk akármikor, ahogy a családomra sem. A szüleim nem értenek meg, és mikor azt mondtam, hogy úgy érzem pszichológusra van szükségem, akkor annyit mondtak, hogy: "ugyan már, neked mi bajod lehet?" "anyagilag nem engedhetjük meg". Tanulok még, így nem sokszor tudok pénzt keresni, és ingyen pszichológust nem igazán találtam, vagy ha igen, nem írt vissza.


Senki nem veszi komolyan a problémáimat...Folyton sírás kerülget, azt érzem, hogy belül üres vagyok, nem vagyok fontos, nem kellek senkinek sem. Nagyon nehéz így bemennem suliba, ellátni a mindennapi teendőimet.


2 napja gyötör egy gondolat, hogy mi van akkor ha én nem is az vagyok akinek hiszem magam? Azt se tudom fiú vagyok e vagy lány.. Miért jutnak ilyenek az eszembe, amikor én egy abszolút feminin nőnek tartom magam, aki imád kiöltözni, rózsaszín a kedvenc színem, stb…. Amikor előjött ez a gondolat, elkezdett ott lent lüktetni, ami nagyon megrémisztett mert eddig nem volt példa rá…Félek magamtól, hogy miket tudok meg magamról amit eddig nem. Kilátástalannak látom az életem, többször gondolkodtam öngyilkosságon, mondván nincs értelme élnem, de eddig sosem tudtam megtenni valamiért...


Nagyon fáj ez a helyzet, nem tudom mit tegyek. Tudom, hogy zavarosnak hangzik, és aki először olvassa furcsának találja, nekem is az, nagyon ijesztő és próbálok rájönni miért érzem ezt…


Volt már valaki hasonló helyzetben? Túl reagálom ezt, vagy mi történik velem?


Kérlek, csak akkor írj ha nem alpári módon tudod azt megtenni. Köszönöm!



ápr. 28. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

Szoval 14 eves korodtol 17 eves korodig voltal egy fiuval.

Es azota is ot siratod ...

Hat kislany szerintem menj bulizni ismeekedj , kicsit gördülj ki az önsajnálatból.

Jarj sportolni , keress hobbit . Szerezz egy pasit vagy csajt mindegy. De kezdj el elni.

ápr. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Járok bulizni, próbálok ismerkedni de valahogyan nem megy. Akikkel lehetne alakuló vagy azt mondják, hogy “bocsi most nem szeretnék komoly kapcsolatot”, vagy nincs meg a kémia…
ápr. 28. 22:48
 3/9 anonim ***** válasza:
14%
De miért akarsz 20 évesen komoly kapcsolatot?
ápr. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Valahogy nem tudom magam elképzelni úgy, hogy csak alkalmi kapcsolatba menjek bele. Nem tudok úgy lefeküdni valakivel, hogy nem érzek iránta semmit. Ha meg érzek iránta, onnantól kezdve csak komolyat tudok elképzelni
ápr. 28. 23:06
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Ez depresszió a többit meg "csak" túlgondolod a szorongástól, ami az identitásod illeti. A szorongás sajnos sokféle gondolatot tud eredményezni. Az identitás érzeted nem hiszem, hogy azt jelentené, amire gondolsz, mert az az érzés már nem 2 napja 20 éves korodban kezdődne. Az is benne van, hogy fiatal vagy még, így keresed önmagad.
ápr. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Felnőtt vagy, tb alapon felkeresed a pszichiátert, ő pedig beutal pszichológushoz szintén tb alapon, ehhez nem kell a szüleid engedélye, se pedig külön pénz.
ápr. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Én 30 éves, depressziós, homoszexuális férfi vagyok, súlyos adósságokkal és pénzügyi gondokkal.
ápr. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
24%

Szia! Remélem 4 nap elteltével még ugyanúgy rendben vagy!🥺


Énis szinte ugyanebben a helyzetben vagyok 20 éves srácként kb 8 hónapja annyi különbséggel, hogy nekem 8 hónapja egy elég rossz élmény miatt felgyülemlett mindaz az 5 év, amit eddig elszenvedtem. Emellett még saját magammal van problémám, okolom magam stb. Annyi különbséggel, hogy az én szüleim támogatják hogy menjek pszichológushoz, csak még nekem kell rászánnom magam.

Na de rólam ennyit, mert rólad van szó.

A kérdésedre válaszolva önértékelési/önbecsülési, emellett szorongás és talán személyiségzavarod is lehet, ha ilyen kérdéseket teszel fel magadnak, hogy fiú vagy- e vagy lány és a többi amit még felteszel magadnak. Tulajdonképpen ugyanaz mint nekem, csak én nagyvonalakban tudom mi a saját problémám amit kezelni kellene. Csak a megfelelő pszichológust kellene megtalálni, ahogyan neked is! De a pszichológus sem azt fogja megmondani, hogy mit csinálj annak érdekében, hogy megold a problémát. Hanem csak utat fog mutatni neked addig, míg Te meg nem találod azt.

Szóval ne add fel, nem a világvége, igaz annak éljük meg mindketten és még sokan mások is akik ilyenen esnek át, de végül kijönnek belőle.

Ne add fel, nincs veled baj!❤️


Ui.: egyébként énis kapcsolatot kereső fiatalember vagyok (szintúgy 3 éve nem voltam senkivel) és nekemis hiányzik a szex, és engem is felemészt a hiány. Szóval ha gondolod, beszélgessünk, ismerjük meg egymást!❤️ Aztán majd eldől, hogy egymásnak szánt-e minket a sors.😌

máj. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Javítok.. nyilvánvalóan komoly kapcsolatot keresek, nem kalandot! Csak azt nem írtam oda. A szexhiányt meg odaírtam, mert neked is ugyanúgy hiányzik.
máj. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!