Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A drogok által okozott depress...

A drogok által okozott depresszióból is meg lehet gyógyulni?

Figyelt kérdés
Nem mondanám azért nagy drogosnak magam, igazából csak füvet szívok de azt se napi szinten és nem olyan durva mennyiségben. Most van egy enyhébb depresszióm ami talán a fűtől lehet és félek, hogy nem tudok belőle kigyógyulni, mert annyira tönkretette az agyamat, hogy már nem fog helyreállni. Tudom ezt mind magamnak köszönhetem amivel tisztában is vagyok és bánom is, hogy valaha a kezembe vettem a cigit. Mit gondoltok van esélyem a gyógyulásra?

2015. ápr. 26. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát a fű nemtudom mennyire számít keménynek és az is így viselkedik, de a keményebbeknél, pl heroin az a mechanizmus hogy a boldogság érzékelő receptorra rámegy a kis drogmolekula, ami jóval kisebb mint az agy jóérzést kiváltó molekulái. Az ezt leszedő enzim méret alapján szedi le a kiváltó anyagot és mivel a drogé kicsi ezért leszed, tulajdonképpen lecsiszolja a receptor tetejét is. Így egyre nagyobb dózisú anyag kell a boldogsághoz mert egy idő után elfogy a tüske. Ebből nyilván nem lehet kigyógyúlni. A heroinos azért hal meg mert már semmitöl nem érez jót. A marihuána nem tudom hogy így működik-e, lehet hogy az helyreállítható károsodás. Amit fent leírtam az nem.
2015. ápr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, meglehet gyógyulni a fű okozta depresszióból. Persze az nem árt, ha nem tépsz be hozzá.
2015. ápr. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 homo ludensz ***** válasza:
Akkor tudod majd meg ha nem szívsz és az elvonási tünetek depressziós tünetekkel jelentkeznek. Akkor azt valahogy kezeled vagy kezelteted és egy idő múlva le lehet mérni hogy mennyit károsodott az agyad. Reakciós készség,reflexek s a többi. Minden tudatmódosító szer valamilyen rombolást hagy maga után.Ezt saját magamon tapasztaltam mert keményen alkoholizáltam évekig. Akkor abbahagytam majd szét kellet néznem hogy mennyi működőképes agyam maradt. Összekapartam és vetélkedőre jártam meg hasonló agytornákra s részben visszataláltam régi énemhez. Tudtam akkor is hogy az alkohol sehová sem vezet mint ahogy te is tudod hogy a fű /kábszer/ sem.
2015. máj. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen meglehet, csak abba kell hagynod a füvezést. A jó hír, hogy ez nem annyira nehéz mint más drogok esetében. A marihuána csak nagyon gyenge fizikai függőséget okoz, gyengébbet mint pl a cigi vagy az alkohol..

biztosan fog hiányozni egy darabig, mivel megvagy szokva már hogy minden nap élsz vele, de nem leszel élőhalott mint más drogok elvonásakor... próbálj meg sportolni, az sokaknak segített a leszokásban

2015. máj. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 12. 16:11
 6/7 anonim válasza:
Ettől ~~ ~>>
2015. szept. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
2015. szept. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!