Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felaldoznad az eleted koteless...

Felaldoznad az eleted kotelessegbol a felig lebenult ferjedert, aki eroszakos, agressziv es megalaz?

Figyelt kérdés
Orvosi muhiba aldozata lett a ferjem. Haragszik az egesz vilagra! A legkozelebb en vagyok, akin levezetheti a felgyulemlett haragjat. Nem tudja elfogadni, ami tortent vele.
2010. febr. 22. 00:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
NEM, NEM, NEM és NEM! egyébként mi történt vele?
2010. febr. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles eltűrni az igazságtalan viselkedést.
2010. febr. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem hívjál ki hozzá pszichológust!
2010. febr. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretted a baleset előtt, akkor tudod, hogy érdemes kitartani mellette. Mivel az, hogy most ilyen, az visszacsinálható olyanná, mint amilyen korábban volt. Amikor agresszív, próbáld ne magadra venni, átnézni ezen a viselkedésen, és tudd, hogy ez azért van, mert belül összetört teljesen. És ugye ezt a hozzánk közelállón szoktuk kitölteni. Te tudod milyen volt korábban, segíts neki, hogy olyan lehessen újra, ha érdemes.
2010. febr. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsó hozzászólónak. Amúgy ha szereted, tarts ki mellette, mert lehet a viselkedésén jobbítani.
2010. febr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem hiszem, hogy sok hatalma lenne bántani. Legfeljebb kimész a szobából, amíg le nem higgad.
2010. febr. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha egy félig béna ember mellett úgy érzed, feláldozod az életed, az már sokat mond... Nekem úgy tűnik, nemcsak ő nem képes elfogadni a helyzetet. Próbáljatok először is szembenézni vele és higgadtabban, racionálisan dönteni. Első felindulásból ne dönts még szerintem. Hiszen te is írod, emiatt haragszik a világra. Ha képes elfogadni, lehet, hogy másképp fogja értelmezni az életét és lenyugszik.
2010. febr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

igen.

S mivel te vagy a jobb, segits neki jobbá válni, gondolj bele a helyzetébe hogy min mehet ő keresztül és segíts. A szavadat adtad, hogy jóban rosszban velemaradsz, emlékszel? hát most akkor a rossz is eljött. De nem lesz mindig így,

jel21:4

2010. febr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi hozzaszolasokat. Sajnos az a helyzet harom eve elmult, hogy ilyen allapotban van a ferjem. A ferjem csaladja evente egy ket telefonon kivul nem segit. Az elozo hazassagabol szarmazo ket felnott gyermeke harom eve nem keresi. Egyedul vagyok vele 24 oran at. Pszihologus, pszihiater es ideggyogyasz rendszeres ellenorzese alatt van. Nem talalnak neki gyogyszert, amitol aludni tudna. Engem sem hagy pihenni. Allandoan feszult es ideges, ami egy-ket ora utan ram is ram ragad.Nem az a gondom, amit vele kell tenni fizikailag, (igaz, hogy az is nagyon faraszto),de ami a legrosszabb, hogy meg mindennek lehord, ugy hogy nincs semmi oka ra! Nem hagyhatom el azt a helyiseget ahol tartozkodik, mert egy perc mulva kiabal utanam. Meg a magam tisztalkodasara sem hagy idot! Egy remalom az eletem. Sajnos tarsashazban nem igazan jo szemmel veszik, ha valaki ejjel-nappal kiabal. Nem szeretnem elhagyni, de milyen modon tudnam megovni a sajat testi es leki egeszsegemet!????
2010. febr. 24. 12:57
 10/17 A kérdező kommentje:

Az elobb nem valaszoltam arra a kerdesre, hogy mi is tortent vele!?

Kozel 2 evig kezeltek a gyomraval,mert nem emesztett rendesen, de minden lelet negativ volt. Veletlen az egyik orvos elkuldte EKG-re es kiderult, hogy volt mar infarktusa, amirol nem tudott senki. A rosszulletek nem a gyomor miatt voltak, hanem sziv eredetu problemara utaltak. Amikor kiderult azonnal bevittem az ugyeletre, hogy meg idoben segitsenek rajta. A ferjem nem akart a korhazba menni, de en beszeltem ra hogy fontos az orvosi felugyelet ebben az esetben. Olyan korhazba mentunk, ahol szivatulteteseket vegeznek. Vakon megbiztam az orvosokban. Sajnos elbagatelizaltak a helyzetet!!! Mutet alatt a muszerrel ugy szetroppantottak az aortafalat, hogy a felszalloagak a fej fele vezeto arteria elzarodott. Az aortafala szetvalt es kozearamlott a ver, ami ott megallt. Sajnos a fejbe nem tudott a nyaki ereken tovabb haladni a ver. A mutoorvos nem vette eszre, csak az altatosok jeleztek, hogy a fejben nincs meg a keringes. Igy 28 percig nem volt oxigen az agyban. Ez okozta a feloldali reszleges lebenulast is. Kilenc napig komaban volt. Hat honapig nem tudott meg ulni sem az agyban. Nagyon intenziv fikoterapias kezelesek hatasara ki tud ulni az agyszelere, a szekre. Nagy segitseggel nehany lepest tesz, hogy a bal labat nem kepes rendesen felemelni. Az ilyen seta kozben ram tamaszkodik. Teljesen elvesztette az egyensulyat.Pelenkazni kell! A mutoorvosok nem vallaljak fel hibajukat, mert alairta a mutetre valo beleegyerzes nyilatkozatat!!!!

Azzal vadol, hogy miert nem hagytam meghalni a sajat agyaban! Nagyon nehez nekem is vegignezni a szenvedeset.

Kulonben meg a korhazban is 10-12 orat veletoltottem, mert annyira nyugtalan volt, ha nem latott.

Meg akartam menteni az eletet es nem tonkre tenni az enyemet is!!!

2010. febr. 24. 14:07
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!