Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felaldoznad az eleted koteless...

Felaldoznad az eleted kotelessegbol a felig lebenult ferjedert, aki eroszakos, agressziv es megalaz?

Figyelt kérdés
Orvosi muhiba aldozata lett a ferjem. Haragszik az egesz vilagra! A legkozelebb en vagyok, akin levezetheti a felgyulemlett haragjat. Nem tudja elfogadni, ami tortent vele.
2010. febr. 22. 00:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ezt a pasit azt hiszem, nagyon nem lehet itt minősíteni, hisz te tudod a legjobban, milyen. Ha még élni akarsz, szerintem keress neki valami olyan intézményt, ahol ellátják őt, ha meg nem teszed, a te egészséged is rá fog menni előbb-utóbb.
2010. febr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

02-22 01:30-es válaszoló vagyok.

Így, hogy mindez már 3 éve történt, kicsit más a helyzet.

Ha jobban belegondolsz, hogy mi lehet az idegességének, és az agresszív követelőzésének a forrása, akkor rájössz, hogy a félelem. Szinte görcsösen ragaszkodik hozzád, mert fél attól, hogy elveszíthet, vagyis nem biztos, hogy attól fél, hogy Téged veszít el, hanem attól, hogy magára marad. Meg kéne neki magyaráznod, hogy pont azzal üldöz el, hogy így viselkedik. Nézze már meg magát egy pillanatra kívülről, úgy viselkedik, mint egy diktátor, mikor épp, hogy hálálsnak kellene lennie... És ha mindig odarohangálsz amikor kiabál, hozzászoktatod (vagy már hozzászoktattad), hogy kiabáljon mindig ha kell neki valami, mert akkor rögtön megkapja (pont mint egy csecsemő, már elnézést). Ebben a helyzetben felül tudsz kerekedni, és ha elég erős vagy, megnevelni őt. De nem tudom mennyi értelme van, nem tudom mennyire tudnád még szeretni, vagy ő szeretni Téged... de ha te sem változtatsz a hozzáállásodon, a helyzet nem fog változni. Ne csak tőle várd, hogy hirtelen megjavuljon, mikor végülis te is ráteszel erre. Csak gondolj bele kérlek...

Igen, felmerülhet a kérdés, hogy mi mást tehetnél? Mondjuk, megcsinálod az adott szükségletetit, aztán megmondod neki, hogy most elmész 2 órára sétálni. Mert ki akrsz menni sétálni. Ha elkezd kiabálni, nem foglalkozol vele (csak tényleg rendben hagyd őt ott). És meg is mondhatod, ha ezt így folytatta, hogy mindig kiabál, akkor mindig el fogsz menni sétálni. Azért ne félj tőle...mert úgy érzem már odáig jutott a dolog. Próbálj meg "így" erős lenni. Hátha feleszmél, hogy amit csinál, nem helyénvaló. Hm többet nem tudok mondani... jah még azt, hogy tényleg próbálj úgy viselkedni, hogy hidegen hagyjon a kiabálása, tudom ez nem könnyű, de próbáld... és ezt látja, akkor is talán változtat...

Amúgy végső esetben valamilyen otthon tényleg lehet megoldás.

2010. febr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ápolót nem fogadhatnál hozzá?
2010. febr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Koszonom az ismetelt hozzaszolast, de elobb nem tudtam valaszolni, mert igen le voltam kotve a teendoimmel.

Kedves 02.22-01:30 hozzaszolo! Nagyon sok jo dolgot leirtal! Igazan orom volt olvasni, milyen otletgazdag vagy. Keresed a legjobb megoldast!

Amit irtal abban sok igazsag van, de sajnos nem minden megvalosithato a MI gyakorlatunkban. Sajnos a ferjem egy olyan szemelyiseg amilyennel meg en sem talakoztam soha. HA egyszer eldonti, hogy akar valamit akkor mindegy, hogy kin kell atgazolni veghez viszi. Peldaul, ha el akar menni otthonrol es nekem elfoglaltsagom van a haztartasban es be kell fejeznem, vagy nem alkalmas az ido es varnia kell, akkor addig kiabal, (ordit, visit, amit csak el lehet kepzelni) hogy elerje azt, amit akar. Szoval pszihesen terrorizal! Nincs toleranciaja semmire!

Viszont, ha elmegyunk akkor meg az utcan vagy uzletben addig cirkuszol, hogy haza akar menni, amig abba nem hagyok mindent es nem viszem haza. Amikor megemlitem neki, hogy intezetbe kerul, ha igy folytatja - a valasz - nem gond, jol teszed azt is kibirom! Nem lehet vele mit tenni! Nevelhetetlen kesz csod! Olyan tarsashazban, lakunk ahol sok ember van. Nem tehetem meg, hogy otthagyom egy-ket orara had kiabaljon. Eleg csak a szemetet levinnem 5 perc oda-vissza, mire visszaerek szakad rola a viz, kipirosodva az arca, a vernyomasa az egekben jar...ordit, mint egy fabaszorult.....

Sajnos ez egy ordogi kor, amibol nem latom a kiutat. A masik meg, hogy ha eltavolodnek egy-ket orara addigra ugy felzaklatna magat, hogy leeshet a szekrol, vagy kieshet az agybol. Igy is tobbszor elofordult mar, balesetkent is, amikor ott voltam a kozeleben. Az en felelossegem is, hogy ha tortenne vele valami komoly problema. Nem akarok "ratenni" ahogy irod, de szeretem a bekesseget es ezert tettem meg eddig, hogy mielobb odamentem, ha hivott. Probaltam meggyozni, hogy ne tegye nehezebbe az eletunket, mint amilyen. Amikor biztonsagban erzi magat, akkor belatja azt, amit nem helyesen tesz, de a kovetkezo "krizisre" el van felejtve.

Amikor a neurologusnak, vagy a pszihiaternek azt mondom, hogy neha ugy felmergel, hogy nem tudom ot dobjam ki az ablakon vagy en ugorjak ki - erre ok - egyaltalan nem reagalnak. Mintha el sem hangzott volna!!! A gyogyszerek 3-4 havonkent valtoznak, de nem igazan hasznalnak. vagy annyira lenyomjak, hogy nem lehet vele mit kezdeni, vagy allandoan ideges. Mindent el akar kovetni, hogy meghaljon. Veszelyes sajatmagara is! Veri a fejet a falba vagy a kezevel. Veri a mellkasat, a hasat, a labat vagy ahol eri sajat magat. Azt remeli, hogy ezzel hamarabb bekovetkezik, hogy meghaljon. Iszonyu nezni, hogy kinlodik, szenved. Ha megolelem, hogy vigasztaljam akkor meg le akar fejelni. Tobbszor elofordult mar. Maskor meg ugy sir, mint egy kisgyermek, hogy ne hagyjam el es szidja magat, amiert ilyen. Sajnos apolot fogadni igen koltseges, amit hosszutavon nem tudnank megengedni magunknak. Sajnos en sem tudok igy elmenni dolgozni. Az ido meg csak halad es senki sem adja vissza azokat a napokat, amik igy telnek el felettem!

2010. márc. 7. 23:02
 15/17 Salx Narval ***** válasza:
Sajnálom mind a kettőtök helyzetét és igazán tanácsot sem tudok adni.Úgy érzem, a leírtak alapján,hogy mind a kettőtök nagyon szenved ettől a kilátástalan állapottól.Hosszú távon erre a te egészséged is rá fog menni és az övé is csak rosszabbodni fog.Sajnos én is részese voltam hasonló problémának, csak nálunk nem egy ember viselte a terheket.Így is borzasztóan nehéz volt.Nagyon nehezen mondom, ki de el kellene gondolkodni egy szanatóriumi elhelyezésen.Mi is ott tartottunk már, hogy ezt fogjuk tenni, mert azt mondta az orvos, hogy ha nem akarjuk, hogy a mama egészsége is rámenjen az apósom gondozására, akkor tegyünk valamit.Így az egyik sógornőm házigondozói támogatással otthon maradt segíteni, mi többiek pedig ott segítettünk ahol éppen kellett.Én egy kicsit sem csodálkozom, hogy egyedül nem bírod tovább.Hidd el mi is imádtuk és sajnáltuk a papát, de ha nincs ez a lehetőség, nem lett volna más választásunk, mint a szanatóriumi elhelyezés.Tanácsot adni nem szeretnék, de gondolkodj el ezen a lehetőségen is, ha sehonnan nem kapsz segítséget.Kitartást és jó egészséget kívánok mindkettőtöknek.
2010. márc. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Koszonom a jo kivansagaidat! En is kivanok Neked minden szepet es jot! Aprilis kozepen Lourdba megyunk, remenykedem valami csodaba, ha az emberi tudomany megallt ezen a ponton!
2010. márc. 8. 12:02
 17/17 anonim ***** válasza:

02.22-01:30-es vagyok.

Ajánlom nektek ezt a filmet... ha a férjed hisz benne, akár meg is gyógyulhat! Tudom, hogy hihetetlen de higgyetek benne... ezt a filmet elküldöm mindenkinek, akinek úgy érzem szüksége van rá. Remélem nem zárkoztok el az elöl, ami az igazi gyógyszer az életben.


[link]

2010. márc. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!