Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a teendő ha öngyilkossági...

Mi a teendő ha öngyilkossági szándék esetén a környezete sz. Arik az emberre?

Figyelt kérdés

Olvasom, hogy az öngyilkosságra készülők szándékai az esetek túlnyomó részében bőven kitalálhatóak azon viselkedésbeli és szóbeli jelekből amit az illető ont magából és ezeket a környezet észreveszi és megteheti a szükséges lépéseket.


Oké nagyon szép.

És akkor mi van ha a környezete az illetőnek szarik az emberre és semmit se tesz noha a szemét kiszúrják ezen „jelek”?


Mert ugyan lehet kamuzni hogy nem veszik észre, de ehhez hülyéknek süketeknek és vakoknak kéne lenniük.

A valószínűbb az hogy észreveszik csak sz...arnak rá. Gondolják, hát ez úgy beszél mintha öngyi akarna lenni. Há’ oszt’ akkó’ mi van? Legyen. Egy h...ülyével kevesebb. Kb ez történhet.


2015. ápr. 28. 08:57
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:

És mik azok a lépések? Miket kell tenni?

Nekem volt olyan ismerősöm, aki furán viselkedett, aggódtunk érte. Jártunk hozzá beszélgetni, hogy ne legyen egyedül. Rátelefonáltunk rendszeresen, hogy rendben van-e. Ha nem vette fel, mentünk hozzá azonnal és addig dörömböltünk, amíg ki nem nyitotta.

De nem igazán érdekelte a mi törődésünk :) Orvoshoz is járt. Persze az orvos is hülye volt :)

Hidd el, van olyan, aki csak gyártja magának sorozatosan a problémákat, de nem hajlandó semmit sem tenni a megoldásért, hiába kap bármilyen segítséget.

Egy idő után az ember feladja, mert már úgy érzi, hogy terhes a segítsége.

2015. ápr. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
Az öngyi jelöltnek ilyenkor van egy lehetősége, hogy rájöjjön, az ember, az élet, a világ lényegére. Ami nem az, hogy más hogy vélekedik, mit mond, segít-e vagy gátol vagy közömbös, hanem más. Minden embernek önmagában nyugvó célja van. A környezet persze befolyásol, alakít, de a lényeg mégis egy önismereti úton érhető el.
2015. ápr. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
és mi van, ha "maszkot" húzott magára az öngyilkosságra készülő egyén?
2015. ápr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
55%

Az én környezetemben csak a legjobb barátnőm akart öngyilkos lenni. Bevallom, én nagyon dühős tudok lenni, ha egy egészséges fiatalember legyen az fiú vagy lány nyafog, hogy milyen pocsék az élete, és öngyi akar lenni. A barátnőm is ilyen volt. Semmi sem volt jó neki, unatkozott. A családi élete normális volt, a suliban nem volt gond, még ő maga is helyes lány, normál alakkal, szóval az se lehetett gond, hogy kiközösítik. Voltak akik kedvesen közeledtek felé, de ez se volt jó neki. Én nem voltam kedves. Egyik nap fogtam magam, és addig-addig dumáltam míg rábeszéltem, hogy jöjjön el velem valahová mert szeretnék mutatni neki valamit. Megígértem, hogy utána többé nem nyaggatom. Eljött. Elmentünk abba a kórházba ahol anyum dolgozik. Ott találkozhatott olyan gyerekekkel akik rákos betegek voltak. Beszélgethettünk pár gyerekkel. Ott mondtam neki, hogy most nézze meg, és gondolkozzon el azon, hogy miért is akar öngyilkos lenni. Azok a gyerekek nap mint nap megvívják a maguk harcát, hogy élhessenek, és ő meg aki nem tudja mi az halálos betegnek lenni, képes eldobni az életét.

Hatott! Ma egyetemen tanul a barátnőm (és még mindig a legjobb barátnőm, nem haragudott meg rám) az a terve, hogy rákos gyerekkel akar foglalkozni.

Én bevallom minden fiatallal ezt tenném aki öngyilkos akar lenni. Elvinném a kórházba, ismerje meg a rákkal vagy bármilyen halálos betegségekkel küszködő embereket. Bámulatos milyen erős élni akarás van bennük.

2015. ápr. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Ez speciel esetemben mellément mert ha hiszed ha nem jártam már ilyen helyen és zéró, nulla hatást váltott ki belőlem.


Sőt, ha jobban belegondolok még irigylek is egy halálos beteget. Ugyanis egy öngyilkosság elkövetésének esetemben van kettő akadálya:

1. vallásos vagyok 2. gyáva


na most egy halálos betegség épp kapóra jönne. tudom most jön az a duma hogy viccelek. nem, nem viccelek.

Ha halálos beteg lennék csak széttárnám a kezem és azt mondanám: hát most mit tegyek? Én aztán nem küzdenék egy percig se.



"Én bevallom minden fiatallal ezt tenném aki öngyilkos akar lenni."

2015. ápr. 28. 10:47
 6/36 anonim ***** válasza:

Valami akadályod van,hogy értelmesen éld az életed? Akkor van értelem az életnek és a halálnak is mert ez összetartozik. Nagyon szépen beszél erről Mónika+

[link]

2015. ápr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Igen van egy hatalmas akadálya. Az hogy a világon semmi értelmet nem látok benne.

És minél idősebb leszek annál biztosabb vagyok benne, hogy az összes duma az élet értelméről önáltató kamu.


És mindehhez még vallásos is vagyok? Hát igen, a magam módján.



"Valami akadályod van,hogy értelmesen éld az életed"

2015. ápr. 28. 10:55
 8/36 anonim ***** válasza:

" semmi értelmet nem látok benne. "

- ez az, ami az életfeladata mindenkinek. Megtalálni az értelmet benne. Akkor úgy kérdezem: van valami/valaki, ami/aki akadályoz, hogy KERESD az értelmét? Hány éves vagy? mit tanulsz, mi a munkád? Kit szeretsz? Mit szeretsz?

2015. ápr. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Azt magyarázza már el nekem valaki honnan ered az a téveszme hogy az életnek van értelme? Hogy nem képesek fölfogni az emberek általában hogy az egész egy hatalmas kamu?

És mi van ha én azt mondom hogy az értelmet nem lehet megtalálni mert nem létezik.

Miért törvényszerű hogy van értelme? És ha csak egy hatalmas lény babaszobája vagyunk akik unalomból kísérletezésből teremtette a világot semmi valós értelem és cél nélkül? Létezünk amíg meg nem unja a teremtő az egészet és le nem kapcsolja a villanyt? Ez nem létező opció?

2015. ápr. 28. 11:29
 10/36 anonim ***** válasza:

Nem létező, mer nagyon sokan megtalálják, azt amiről te megkövülten állítod, hogy nincs. ÉS el is zárod magad ezektől, akik megtalálják.. Azért látod úgy, hogy "Nincs " mert valóban ha ülsz és siránkozol, hogy nincs akkor valóban nincs. Létre kell hoznod. Akkor van. És a vallásnak a legmélyebb értelme: részesei lehetünk a teremtésnek. Isteni képmásként. Albert Schweitzer életét olvasd el, könyörgöm, olvasd el. Abból jobban megérted, amit itt dadogok neked.

[link]

2015. ápr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!