Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a teendő ha öngyilkossági...

Mi a teendő ha öngyilkossági szándék esetén a környezete sz. Arik az emberre?

Figyelt kérdés

Olvasom, hogy az öngyilkosságra készülők szándékai az esetek túlnyomó részében bőven kitalálhatóak azon viselkedésbeli és szóbeli jelekből amit az illető ont magából és ezeket a környezet észreveszi és megteheti a szükséges lépéseket.


Oké nagyon szép.

És akkor mi van ha a környezete az illetőnek szarik az emberre és semmit se tesz noha a szemét kiszúrják ezen „jelek”?


Mert ugyan lehet kamuzni hogy nem veszik észre, de ehhez hülyéknek süketeknek és vakoknak kéne lenniük.

A valószínűbb az hogy észreveszik csak sz...arnak rá. Gondolják, hát ez úgy beszél mintha öngyi akarna lenni. Há’ oszt’ akkó’ mi van? Legyen. Egy h...ülyével kevesebb. Kb ez történhet.


2015. ápr. 28. 08:57
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
*Nem létező opció, mert
2015. ápr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

De téged miért zavar, hogy szarnak az öngyilkosságot fontolgató emberekre, ha téged eleve nem érdekel az élet?

Szerintem neked csak szakember tudna segíteni.

Valami nagyon megkattant a fejedben, hogy ennyire sötéten látsz mindent.

Az élet értelme nem feltétlenül valami nagy dolog. Nem kell valami különlegeset véghezvinned.

Értékelt az élet apró örömeit. Járj közösségekbe. Ha vallásos vagy, akkor ez gondolom, nem nehéz, hiszen sok vallási közösség van. Ahol nagyon értékes emberekre lehet lelni.

Tényleg nem világ, hogy te most mástól várod a megoldást? De közben meg olyanokat írsz, hogy nem is akarsz te megoldást.

2015. ápr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

Na pont ez az az ordas kamu amit gyűlölök megvetek és lenézek.

Sokan megtalálták? Vagy csak egy szappanbuborékot találtak amiről azt hiszik drágakő? Lehet hogy csak egy hazugságot találtak? Mint aki Krisztus képmását látja reggeli kávézaccban? Hm? Képzelni önmagunknak hazudni akármit lehet.


Másik dolog mint érv: ha nem hiszek benne jó hogy nincs.

BAROMSÁG! 1+1=2-ben nem kell hinni attól még az annyi.

Ha van értelem nem tőlem függ. Van az nélkülem is.

Nem hitemtől függ. Az egyház szerint Isten is objektív létező nem ha hiszünk benne van ha nem hiszünk nincs. El is fogadom.

(és még meg se merem említeni a hinduizmus brahmanizmus filozófiai rendszerét mely szerint a létező világ csak azért létezik mert életre álmodta egy álmodó. És miért kezdett el álmodónk álmodni? Mert létre ébredt keresni kezdte önmaga értelmét -miután önálló létező volt rajta kívül más nem létezett így a világ értelmét nem kereshette ő maga volt a világ- és rájött a totális értelmetlenségre és céltalanságra. Ezért önmaga lényét lebontotta végtelen apró teremtésre és létezőre és mindezt azért hogy elkerülje ideig óráig annak tudomásul vételét hogy semminek semmi értelme-még neki sem.De az álmodó egyszer bizony föl fog ám ébredni!!!


Na kérem azért ezt tessék összeadni amikor önáltató módon az élet a dolgok értelmét keressük.

És visszajutottunk ahonnan elindultunk: miért nem opció az hogy semminek semmi értelme?


Nem létező, mer nagyon sokan megtalálják, azt amiről te megkövülten állítod, hogy nincs. ÉS el is zárod magad ezektől, akik megtalálják.. Azért látod úgy, hogy "Nincs " mert valóban ha ülsz és siránkozol, hogy nincs akkor valóban nincs.

2015. ápr. 28. 11:44
 14/36 A kérdező kommentje:

Hát örök kérdés marad, hogy mi van ha azok akiket mi őrültnek nevezünk valójában azok a normálisok és mi a normálisok vagyunk az őrültek.


Sötéten látok mindent? Lehet. És ha én és a hozzám hasonlók látják jól akkor mi van? Szívás ahogy mondani szokás.


"Valami nagyon megkattant a fejedben, hogy ennyire sötéten látsz mindent. "

2015. ápr. 28. 11:47
 15/36 anonim ***** válasza:

14: ezzel ne áltasd magas, hogy te látod jól :)

pont az a típus vagy, amit leírtam az 1-es hozzászólásban.

Te nem is akarod, hogy jobb legyen, csak sajnáltatod magad.

Na de akkor miért teszel fel ilyen kérdést?

2015. ápr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Javíts ki de én egy szikra sajnálatot nem látok itt sehol irányomban.


Ellenben érveket hoztam fel amire nem érvet kapok válaszul, hanem azt hogy "így van és kész".

Hát ez nekem túró.

Rosszul látom? És megkérdem miért? Hát azért mert csak és pont.

Hát ez aztán válasz.


"csak sajnáltatod magad. "

2015. ápr. 28. 11:53
 17/36 A kérdező kommentje:

Ja és újra a kérdés (és újra és újra): de miért törvényszerű hogy én áltatom magam hm?

Lehet hogy a másik oldalon állók áltatják magukat ez úgy tűnik még csak fel sem merül. Miért nem?


ezzel ne áltasd magas, hogy te látod jól :)

2015. ápr. 28. 11:54
 18/36 anonim ***** válasza:

Neked vannak problémáid, te vagy boldogtalan. Szóval valamit te csinálsz rosszul.

És sajnáltatod magad. Olvasd el a kérdésedet, amit kiírtál. Az már önmagában sajnáltatás. De nem is értem. Mert amiket leírsz a hozzászólásokban, azoknak semmi köze a kérdésedhez.

Számon kéred, hogy miért nem kapsz segítséget, miért nem vesznek észre. Utána meg leírod, hogy te nem is akarsz változni, változtatni. Na most akkor melyik az igaz?

2015. ápr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

A kettő együtt nem lehet igaz? Miért nem? Nem látnám a kizáró okot.

Kérem a kizáró ok megjelölését.


Na most akkor melyik az igaz?

2015. ápr. 28. 12:17
 20/36 anonim ***** válasza:

Menthetetlen vagy.

Sejtem mi a bajod.

Egyedül vagy, nincsenek barátaid. Mert kibírhatatlan vagy. Rossz a természeted. Tüskés, kötekedő, búvalb_aszott vagy. Senki sem ilyen társaságra vágyik.

Változtass magadon és a világ is megváltozik.

2015. ápr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!