Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichopata volnék?

Pszichopata volnék?

Figyelt kérdés
Olvastam az interneten, hogy milyen tünetek jellemzőek arra, aki pszichopata és sajnos a tünetek közül jó pár jellemző rám. Bár tényként sajnos még így sem lehet megállapítani azt, hogy valoban az volnék. Viszont írnék egy két dolgot velem kapcsolatban. Valamiért nem tudom kimutatni at az érzéseim masok felé meg azok fele se, akik közeli hozzátartozók, valahogy idegennek érzem magát az érzelmeket bátor ez lehet nem a legjobb megfogalmazás. Masik, hogy mig masok keresik a szerelmet a boldogságot addig én az ilyenektől slzarkozom a szexen kivul nem erdekel semmi es csakis a kulsovel foglalkozom. Meg a csokolozastol, olelkezestol is hatralok, undorodom. Meg a sajat anyám, testverem se tudnám megölelni, mert egyszeruen nem vesz ra semmi. Sajnos agresszív jellemű vagyok, nehezen tudom kontrollálni az indulataim, ha masokat boldognak latok valamiért az ellensdget latom bennük. Pénzért, hatalomért barmit megtennék, sajat vágyaim kielesen nem vszerel semmi mas. Mi ez? Elmebeteg volnék? Egy.... Pszichopata?

2015. máj. 1. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sok minden állhat a hátterében annak, hogy érzelmileg üres vagy. Nem feltétlenül vagy pszichopata, de elképzelhető, bár vannak dolgok, amik nem erre utalnak. Miért látod az ellenséget azokban, akik boldogok? A pszichopata magasról szarik rájuk, de nekem ebből az jön le, hogy te inkább féltékeny vagy ezekre az emberekre, ezért vagy utálatos velük!


Amúgy egy pszichoterápia sokat segíthet.

2015. máj. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából az "ellenségként látom őket" megfogalmazás talán nem helytálló... inkább gyűlöletet érzek irántuk. Hogy miért? erre nem tudok válaszolni.
2015. máj. 1. 17:13
 3/4 A kérdező kommentje:
A gyűlölet pedig ha jól értesültem a pszichopatákra is jellemző.
2015. máj. 1. 17:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Öö nem, nem vagy az.:) A pszichopátia nem fekete-fehér dolog, hogy vagy az vagy, vagy nem, ez olyan, mint egy skála, fokozatok vannak. Lehet, hogy te néhány dologban jobban hajazol rájuk, de egy pszichopata abszolút nem olyan, mint te. Elsősorban nem ír ide ki ilyen kérdést, hogy "sajnos" sok tünet illik rá, meg "sajnos" agresszív jellemű. Egy pszichopata úgy tartja jónak és tökéletesnek magát, ahogy van, nem aggódik ilyen jellembeli hibák miatt, túltengő magabiztosság és irreális optimizmus jellemzi. Téged zavar, ha más boldog, egy pszichopata meg boldognak érzi magát, mert ha tudatában is van az állapotának, nem érzi hiányát bárminek is. A gyűlölet erősen érzelmi alapú érzés: na most egy pszichopata lehet nem kedvel valakit, de mivel gyakorlatilag képtelen ilyesféle érzésekre, így gyűlölni se tud. Te inkább elutasítónak, zártnak tűnsz így a leírásod alapján másokkal szemben, egy pszichopata röhögve manipulálja az embereket, játszik velük, és egy nagyon mézes-mázos meggyőző ember képét mutatja. És ezt így lehetne hosszan folytatni. Egy amerikai pszichológus, Kevin Dutton foglalkozik ezzel a kérdéssel inkább, van is erről egy könyve, ami elég jól körbejárja a dolgot, Sikeres és bölcs pszichopaták a címe. Ezt ajánlanám, ha jobban képbe szeretnél kerülni ezzel.

Azt, hogy konkrétan mi okozza ezeket a dolgokat, amiket leírtál, jó kérdés, de ennyiből nem igazán lehet kiszűrni. Klasszikusan a szülői nevelést, a környezetet szokták megfigyelni ilyenkor, hogy abban rejlik-e valami magyarázat.

2015. máj. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!