Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet motivációt szerezni?

Hogyan lehet motivációt szerezni?

Figyelt kérdés
31 éves férfi vagyok.Gyerekkorom óta túlsúlyos vagyok.A csúcssúlyom 167 kg volt kb 3-4 évvel ezelőtt.Most 140 vagyok,de sajnos holtponthoz érkeztem.Tisztában vagyok azzal mit kellene tennem,majdnem minden adott ahhoz hogy normális testalkatom legyen, kivéve egy dolgot.Nincs motivációm.Nem csak kimondottan a fogyáshoz hanem semmihez sem.Úgy gondolom a világon nincs semmi amiért érdemes küzdeni vagy energiát befektetni.Ennek okát részletese nem is nagyon tudom kifejteni,egy egész kisregényt lehetne írni miért érzek így,de nem akarom az egész sorstragédiámat lenyomni az olvasók torkán.A kérdésemre elsősorban olyan emberek válaszát várom akik életük során küzdöttek már motivációs problémákkal és sikerült keresztüljutniuk ezen a válságon.Nem kimondottam túlsúllyal küzdőkre gondoltam,bármilyen jellegű problémára.Előre is köszönöm!
2015. máj. 4. 23:52
 1/4 anonim válasza:

Volt egy időszakom, amikor semmi nem érdekelt. Kb. 19 éves voltam. A nagy Ő szakított velem, a suli nem érdekelt, a családom szétszakadt már rég, barátok elpártoltak mellőlem, semmi sem volt jó, pedig rengeteg lehetőség adott volt. Egy ideig sodródtam. Nem döntöttem. Mentem amerre a szél fújt. Utána rádöbbentem, hogy ez nekem mennyire rossz.. Hogy régen tele voltam ambícióval, karrier és sikerorientált voltam, egyetemre akartam menni, stb. Aztán csak azon kaptam magam, hogy ülök a sötét szobámban és Müller Péter könyveket olvasok, amik még jobban lehúznak. Ezt befejeztem! Tulajdonképpen ezt magadnak kell felismerned, hogy mikor lesz ebből eleged. Nekem nem volt elég jó a szürke, a hétköznapi. Mentem és csináltam és nyomtam és folytattam.

Menj emberek közé, keress magadnak hobbit, ne másoknak felelj meg, hanem magadnak!

Hidd el szuperül fogod magad érezni! Lesz hogy feladod, lesz hogy kemény lesz és legszivesebben visszafeküdnél, de menni kell és csinálni!

Nézd meg a titok c. filmet vagy olvasd el a könyvet! ÍNekem az sok erőt adott, bár szerelmi bánatra nem igazán jó! Készíts magadnak egy "Kívánságfalat!" tégy rá mindent amit az életben el akarsz érni. Bármit. Nem kell hogy mások is lássák, de csináld meg! Jobb kedved lesz tőle! Fel a fejjel! :) Találd meg a számításaidat!

2015. máj. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Motiválatlanság akkor van, amikor nem látod értelmét a dolgoknak, sok kudarc ért és nem mered újra felvenni a "harci kesztyűt". Szerintem ahhoz, hogy újra motivált lehess, kellenek sikerélmények, célok sajnos mindenért küzdeni kell, ezen a ponton valahogy át kell lépni, nem tudom min múlik, igazából én is ebben az állapotban vagyok, motiválatlanná váltam, nem ilyen voltam és nem tudom hogy szedjem össze magam. Nagyon fontos, hogy legyen célod, álmod az életben, amit szeretnél és azért kell küzdeni, ehhez önmagadat kell hitetni, hogy menni fog, ne add fel, stb. Meg kell próbálni újra és újra, ha nem is sikerül, de megpróbálsz valamit tenni magadért. Tudom, beszélni könnyű, mert nekem is csak ez megy igazán, de tenni már nehéz, mert nincs bizalmam már magamban sem, mert semmi nem jött össze abból amit eddig elképzeltem, szerettem volna és az éveim meg csak mennek én 34 vagyok. De azt tudom mondani, a remény hal meg utoljára, és ez nagyon igaz! Ha fogyás az első célod, akkor tervezd meg, hogy miből mennyit eszel, mikor edzel, jegyezd fel egy naplóba, havi szinten mérd magad, ez is egy cél, csak csináld ne törődj semmivel, ne görcsölj rajta, ha kihagysz egy két nap edzést nem baj, csak kezdj el valamit tenni magadért!
2015. máj. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Talán tudok neked ajánlani egy megoldást. Nézz utána a szernek, amivel Lagzi Lajcsi lefogyott több mint 20 kilót. Egy újfajta módszer, teljesen természetes, és bármilyen hihetetlenül hangzik, mellette KELL zsírt enni. Ha érdekel, írj privátot.
2015. máj. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek aki billentyűzetet ragadott és válaszolt a kérdésemre!
2015. máj. 8. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!