Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » ADHD-s felnőtt vagyok. Mit...

ADHD-s felnőtt vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A pszichoterápián és a gyógyszeres kezeléseken kívül vannak más módok is, amelyekkel jobbá tehetném az életem? Szívesen meghallgatok olyanokat, akik hasonló cipőben járnak/jártak. Ki lehet ezt nőni? Kérem csak olyanok válaszoljanak, akik tudják miről van szó. Előre is nagyon köszönöm a segítséget! 19/L

2015. máj. 8. 11:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Most mit vársz?? De ost komolyan áhh nem igaz


Na akkor az elejétől. Orvos diagnosztizálta a zavarod vagy te magadnak? Van ADHD-ra gyógyszer felnőtteknek strattera van engedélyezve. Ritalin csak gyermekek esetében alkalamazandó.


A pszichoterápia is hasznos csak mivel ADHD esetén az agyad működik hibásan így ezeket a defektusokat nem tudják meggyógyítani a beszélgetések (de a gyógyszerek se csak kezelik) de segítenek abban hogy csökkenjen a halogatásra a hajlamod, feledékenységre ötleteket kapsz, a sok évek alatt kialakult kudarcok hatására csökkent az önbizalmad és ha értzelmileg labilis vagy arra is kiváló módszer! Javaslom a pszichoterápiát nagyon


19 éves vagy sajnos azt mondják hogy a gyeremkkorban induló ADHD 60-70% kinőhető. De ha neked 18 éves korod után is vannak panaszaid akkor egész életedben beteg leszel. De nem baj használd ki erősségeidet ha vannak és akkor jól fogod érezni magad.


Én is ADHD-s vagyok de megtanultam kezelni magamat és óriási teljesítményekre vagyok képes. Viszont a baj az hogy könnyen depresszióba csúszhat az ember mert az adhd-sok idegrendszerileg hajlamosak a nagyfokú érzelmi kilengésekre (IS)!! :)


Sok sikert és gyógyulást, ha és a legfontosabb hogy te honnan tudod h. ADHD-s vagy? És hogy állsz a dologhoz elfogadtad már?

2015. máj. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!