Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnapos voltam így nem...

Másnapos voltam így nem mentem el a megbeszélt időpontra pszichiáterhez. Miért nem hív?

Figyelt kérdés

Na szóval volt időpontom pszichiáterhez de nem tudtam menni mert totál máésnapos voltam előző napi buli miatt. Így nem is írtam neki sms-t és fel sem hívtam. Csak most meg azon gondolkodok miért nem keres hogy lemondtam időpontot meg hogy nem mentem el?? Ezt nem értem egy pszichiáternek aki a lelki élet dolgaival foglalkozik kutya kötelessége ennyire törődni a pácienseivel? Magándokihoz járok már csak ezért is mert sokat fizetek neki. De mindegy én nem hívom fel új időpontért ha ennyire nem érdekli hogy mi van velem, miért nem mentem.


A kérdésem hogy miért nem hív fel? Volt valaki hasonló szituációban?



2015. máj. 9. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd! Azért mert pszichiáter és te őt leszarod és annyival nem tiszteled meg, hogy előző nap ne bass.zál be tajrészegre és nem veszed a fáradtságot, hogy oda böfögd elé, hogy bocs másnapos vagyok, mire fel várod el, hogy ő érdeklődjön? A te egészségedről van szó, nem az övéről. Miért kéne neki utánad járnia? Mit vársz? Könyörögjön neked vagy kérleljen, hogy ugyan már szedje már össze magát? Nem az ő élete, hanem a tiéd. És tegyük hozzá nem a 60as, 70-es, 80-as években élünk, akkor még az OPNI-s betegek után mentek, akik önmagukra veszélyesek voltak, de az az idő elmúlt, ha te leszarod saját magad, akkor ez van. Nem értem az elvárásod, azért fizetsz hogy valaki nyalogasson téged? Ha téged nem érdekel az egész, akkor hiába akarná bárki is, hogy szedd össze magad és adj egy kicsit magadra, legyél igényesebb, ha tudod másnap orvoshoz mész és ne idd le magad, ezt nem hiszem, hogy nem tudod csak ha valami dilidoki elmondja, szánalom. Nem hiszem, hogy köteles utánad mennie.
2015. máj. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolod, hogy nem neki kéne felhívnia téged, hanem fordítva, és bocsánatot kérned?


Szerintem éppen hogy tapintatos dolog a részéről, hogy megvárja, hogy te jelentkezz. Hasonló helyzetben én iszonyú kínosnak érezném, ha a történtek után nem én keresném meg magamtól mielőbb.


"Csak most meg azon gondolkodok miért nem keres hogy lemondtam időpontot meg hogy nem mentem el??"


Az ezelőtti mondatodból kiderül, hogy te egyáltalán nem mondtad le az időpontodat, csak egyszerűen fogtad magad, és nem mentél el. Mivel nem egy váratlan, előre nem látható rendkívüli esemény miatt nem mentél el a megbeszélt időpontban, hanem a saját döntésed következtében nem voltál olyan állapotban, a pszichiáter teljesen jogosan várhatja el, hogy kifizesd a szokásos tiszteletdíját a kiesett idejére, ha már arra sem voltál képes, hogy időben lemondd az időpontodat, hogy esetleg más páciensét tudja fogadni, ahelyett, hogy rád várna hiába.


Ha pedig te ennyire veszed komolyan a saját terápiádat, akkor miért gondolod, hogy a pszichiáternek kéne "utánad futnia"?

2015. máj. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

:D :D :D

Ezzel nagyjából röviden meg is válaszoltad, hogy miért jársz pszichiáterhez.

Sem pszichológus, sem pszichiáter nem üldözi a betegeit, a pszichiáter bár foglalkozik a lelki életeddel, elsősorban orvos. Téged fel szoktak hívni a fül-orr-gégészetről, hogy ugyan miért nem mentél el?


Mi ő, valami haverod, vagy családtagod, hogy kötelezően aggódni kell érted, és fel kell hívnia?

Még ha fontos is a kapcsolatotok, látszólag ez egyoldalú a részéről, mert te sz...rsz bele, csavarod a szitukat, lehordod az orvosodat, miközben nyilván te vagy a hibás.

Ne játszmázz, nyilván szükséged van rá, nem veszítsd el.

2015. máj. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvalóan nem hív fel, nincs joga nyomást gyakorolni rád, hogy menjél el a kezelésére. Nem a haverodról van szó! Amúgy a legtöbb beteg egy adott ponton általában bejelentés nélkül hagyja ott a pszichiáterét (ezt a saját pszichiáterem mesélte, amikor még jártam, 15 éve), és ő tiszteletben tartja ezt a döntésedet. Ha soha többé nem tolod oda a képed, akkor sem fog keresni sem ő, sem semmilyen más pszichiáter, akitől kimaradsz.


Ha ezt nem érted, hogy miért van így, akkor alighanem a pszichiátriai kezelés célját és módját magát is teljesen félreérted.

2015. máj. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!