Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha most elmegyek pszichiáterhe...

Ha most elmegyek pszichiáterhez, látni fogja hogy én 10 éve már voltam ott? Rákérdez miért hagytam abba a kezelést akkor?

Figyelt kérdés
A különbség az hogy akkoriban gyermekpszichiáterhez jártam, most a rendes rendelésre mennék. Az ottani orvosok ezt látják? Nem akarok magyarázkodni, mert volt egy összetűzésünk (anyának az orvossal) és nem mentem többet, a gyógyszer szedést is abbahagytam. Nem vagyok közveszélyes vagy ilyesmi, a gond szociális fóbia, szorongás. Ezzel elvoltam a kamasz éveim alatt valahogy, de most hogy dolgoznom kell borzalmas lett, már testi tünetei vannak, nem szeretnék emiatt munkanélküli lenni, segítséget szeretnék kérni.
2015. márc. 3. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ugyanabba az intézménybe mész ott láthatják hogy náluk nem voltál, bár nem tudom máshol hogy megy, nálunk régen a pszichiátria "védte" az anyagát, nem volt a kórház rendszerében, nehéz volt visszakeresni még osztályon belül is.

Azt viszont nem fogja tudni, hogy Te magánrendelésen vagy máshol jártál-e, bár nyilván meg fogja kérdezni.

Mondjuk szerintem ebben az esetben nem olyan fontos voltál-e, akkor régen miért hagytad ott.

2015. márc. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 homo ludensz ***** válasza:
Valóban a pszichiáter első találkozáskor igyekszik feltérképezni az előéletedet,családi vagy mostani körülményeidet mert ezekből alkot képet rólad mint betegéről. Azt szerintem ne említsd hogy valaha is jártál gyermekpszichológiára mert akkor genetikai irányba fog tapogatózni. A szociális fóbia és a szorongás nagyon kellemetlen de nem egy ritka betegség. Magamról tudom.
2015. márc. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!