Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erős Depresszióból és szorongá...

Erős Depresszióból és szorongásból ki lehet gyógyulni?

Figyelt kérdés

2004 óra szorongók és 2008 óta vagyok depressziós az egész suli váltáskor alakult ki legjobban és akkor erősödött fel!

21 éves vagyok és már nagyon nagyon elegem van meg akarok már szinte halni! Sajnos számitógép függő vagyok és igy ez a potcselekvés. Nagyon kevés az önbizalmam,az a baj hogy a múltban élek! Van akik azt mondják még mindig egy 14-15 éves fejjel gondolkozok. Valahol ott vesztettem el a gyeplőt! Minden vágyam hogy meggyógyuljak,a gyógyszerek volt hogy segitetek de sok volt a mellékhatásuk,rossz volt a látásom homályos meg hasonló! A legnagyobb gond hogy egyedülálló vagyok és sajnos nehéz párt találnom én nagyon könyen beleszerettek a másikban! Minél rosszabb a kedvem annál jobban tudok szeretni és ölelni! Most vitaminokat szedek+magnéziumot és c-vitamin meg isszom az orbáncfű teát is de nincs túl sok hatásuk de legalább már ki tudok menni az utcára ami nem rossz eredmény! Ha meglátom egy volt barátnőm erősen elkezdek szorongani. Mi lenne a megoldás? Sajnos nem állok úgy anyagilag hogy pszihológust fizessek,orvosnál voltam de az csak gyógyszereket írt fel.

Sokszor rám akar törni a sírhatnék. Egyenlőre ennyi elég,valaki tudna nekem pár tippet adni,van esély hogy valaha helyre jöjjek? Nagyon sok megaláztatás ért a múltban és sok dolog nyomja a lelkem. 21 Fiú



2014. febr. 23. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy az egyben ugyanaz a helyzet nálam, mint nálad. Én kicsit idősebb vagyok (26) és nekem már 10 éves korom környékén kezdődtek a tünetek, viszont egy ideig tudtam járni pszichológushoz is és nagyon sokat segített. A pszichoterápia mellett pedig szedtem gyógyszert is és elég jól éreztem magam akkor.


Azóta viszont volt pár öngyilkossági kísérlet féleségem is, ami csak a saját balfszságom miatt nem sikerült és azóta is bármikor képes lennék felkötni magamat. Erről persze a környezetem nem tud...


Gyógyszert szedek, de el tudnék tőle aludni és nem használ. Nem javítja a hangulatomat... Úgyhogy sajnos a tapasztalatom az, hogy pszichoterápia nélkül esélytelen a gyógyulás.

2014. febr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A TB-s pszichiáter ( aki a gyógyszert írja) tud felírni neked pszichológusi kezelést. Csak szóljál neki, amikor gyógyszert iratni mész. A sok "netura gyógyszer sem jó ám, főleg nem nyakló nélkül. Mindenképpen kell, valaki orvos álljon melletted, és irányítson a gyógyulásban. Másként nem fog menni
2014. febr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"natura készítmény"
2014. febr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Okés Kösszi a választ! Hát nyár óta nem szedek semmit! Sajnos lehet csak úgy jöhetek helyre ha kezelés allat állók!
2014. febr. 23. 21:16
 5/7 anonim ***** válasza:

# 2:

Én korábban, amikor jártam havonta egyszer, akkor is mindig mondogatta, hogy terápia kéne nekem, de nem írta fel... Utána elmentem a pszichiátriai gondozóba (mert az orvosom más városba ment) és ott a nő annyit mondott, hogy egy év múlva találkozunk és nem tud pszichológusban segíteni, kérdezzem meg az nem tudom kicsodát, hátha tud fogadni...


Nem egyszerű, és akkor most itt ragadtam egy hatástalan gyógyszerrel, normális kivizsgálás nélkül.

2014. febr. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Még az lenne a kérdésem nincs esély alternatív gyógymodra? Sok sport meg hasonló nem segithet? Omega 3-at akkarok még venni az általában sokkat segit ha napi 3-at veszek be! :)
2014. febr. 25. 19:10
 7/7 anonim ***** válasza:

A sok sport hasznos. Pontosabban a sok mozgás. Az antidepresszánsok egy jelentős része is elvileg úgy működik, hogy az agyban lévő szerotonin felszívódását blokkolják, ezáltal boldogabb leszel. A sport pedig elvileg szintén szerotonint termel, amitől úgyszintén boldogabb leszel... Azért elvileg, mert ez hivatalosan is csak egy sejtés, mérni nem lehet az agyban lévő hormonszinteket.


Az Omega 3 zsírsavak elvileg szintén hasznosak, viszont mindegy a bevitt mennyiség, nem fog segíteni, ha nem az a probléma. Én is szedtem napi 9 tablettát egy ideig és semmi haszna sem volt. Kicsit ez is ilyen urban legend kategória. De ha neked használt, akkor szedd nyugodtan, lehet hogy ez volt a probléma nálad.


Igazi megoldást a pszichológus tud csak nyújtani, vagy pedig ha valaki segít szembenézni a problémáiddal. Más alternatív megoldásról (ami valóban hasznos lenne) nem tudok. Maximum még az 5HTP-t tudom ajánlani, ami elvileg szintén serkenti a szerotonin termelését az agyban. Nem mondom, hogy rajtam az segített, de tény, hogy leszoktatott az alkoholról nagyon rövid idő alatt és azóta sem kívánom egyszerűen.

2014. febr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!