Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagy a gond, mit tudok tenni?

Nagy a gond, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok.Családi helyzetemet tekintve a szüleim 1 éves koromban elváltak,azóta is nagyon haragos a helyzet köztük.Anyámmal egy házban élek,sajnos ő se egy nagy anyatípus,sokszor csak levegőnek néz,a nagymamám,aki szintén velünk lakik,ő nevel,vele lehet mindent megbeszélni,de sajnos az én problémámon segíteni Ő se tud.2 éve colitis ulcerosa-t állapítottak meg nálam,az orvosok szerint idegi alapon alakult ki,mivel elég későn kerültem orvoshoz,pokoli fájdalmakat éreztem kb 1,5 évig szinte élőhalottként voltam.Azóta apám is úgy döntött,hogy nem akar látni.Nagyon jó tanuló voltam eddig,a betegség miatt a gimnáziumot is csak magántanulóként tudom végezni,de most már nem érzem azt,amit régen,hogy meg tudom csinálni,hogy lehet még jövőm.Elég mély depresszióba kerültem mikor az orvosok azt mondták,hogy sose fogok meggyógyulni,a betegség életem végéig elkísér majd.Nagyon sokáig gondolkoztam rajta,hogy véget vetek a testi és lelki fájdalmaknak,csak soha nem éreztem elég erősnek magam,hogy megtegyem.Pszichológust,pszichiátert is próbáltam,jelenleg is pszichiáterhez járok,de hiába nagyon kedves,mégse érzem azt,hogy bármit is segítene,annyit tesz hogy meghallgat,de tanácsot nem ad.Előbb 0,25 mg-s Frontint,most 20 mg Citagent kapok,de semmi változás.Mit tegyek?Az elmúlt időben lelkileg annyira leromlottam,hogy az agykontrollal,meg hasonlókkal már nem érek el semmit.
2015. máj. 10. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Miután elolvastam a történeted, ki akartam lépni, de nem hagyta a lelkiismeretem. Pedig nem tudok semmi tanáccsal szolgálni, mert nem tudom milyen krónikus betegségben szenvedni, ami fáj is. Nem tudom, mi adna erőt Neked. Valami hobby esetleg? Mire vágysz?
2015. máj. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szeretek olvasni,zenét hallgatni,imádom az állatokat és a növényeket.De mikor előjön a fájdalom,egyszerűen semmit nem tudok csinálni,ami le tudna kötni.
2015. máj. 10. 14:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Mik azok a fájdalmak?
2015. máj. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fájdalmak csak a hasadban vannak, vagy már a csontvázad is fáj?
2015. máj. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Iszonyatos erejű hastáji görcsök.A betegség magyar neve fekélyes vastagbél-gyulladás.
2015. máj. 10. 15:33
 6/6 NeymarAti válasza:
Kezdj el imádkozni, templombajárni,és HINNI ... ez sgiteni fog !
2015. jún. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!