Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A harcművszetek mennyiben...

A harcművszetek mennyiben segítik a mentális betegségekből (pl. : depresszió) való kigyógyulást?

Figyelt kérdés
Volt egy konfliktusom a rossz arcokkal és meg is vertek. Nem szégyellem, van ez így. Viszont ez az eset azt hiszem elindított bennem valamit. Azóta félek az emberektől, nem is merek olyan helyekre menni ahol találkozhatok azokkal a "rossz arcokkal" akikkel az egész kezdődött, de még olyan helyre is nagyon nem szívesen megyek ahol bármilyen idegen emberrel találkozhatok. Az önbizalmam valószínűleg a legalján van, plusz olyan szintű stressz kerül belém egy kisebb konfliktus miatt is, hogy konkrétan a gyomrom begörcsöl, kiszárad a szám, elsápadok stb. Nem hiszem, hogy ez egyszerű gyávaság vagy "puhaság", azok azért viszonylag enyhébb tünetekkel járnak. Elég sokat eddzek, viszont nem számít mekkorára is növök, nem érzem, hogy bármi is változna. Az agy-kontrollal próbálkozok, de azt remélem, hogy ha eljárnék harcművészetre (pl.: kung-fu), akkor lassan, de biztosan újra egész ember lennék, hiszen a kung-funak ez az egyik lényege is. A helyzet az, hogy nem tudom, hogy segítene a harcművészet vagy sem. Elnézést a hosszú sorokért, de gondolom így precízebb válaszokat kapok, amiket előre is köszönök. Főleg ha szakértőktől kapom. :)
2015. máj. 11. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Aaaaz attól függ.


A legtöbb harcbűvészet edzés nincs hitelesítve, és jó nagy kamu is. Önvédelemre csak jó edzést érdemes választani, általában küzdősportok színvonalasabbak.


De önbizalmat nem edzésen kellene építened, hanem.. hanem, hát ismerd meg a világot, legyen egy egészséges világképed, meditálj, és akkor ez létrejön.


Az emberektől való idegességet is helyes gondolatmintákkal győzheted le.


Kevés kungfut oktatnak úgy, hogy tényleg tanít is mozogni (pedig ez egy jó dolog lenne) közben elmélyülést, spirituális fejlődést is ad. A taichi ilyen lenne. Vajon mennyi taichis van, aki tényleg tud verekedni? Na ez az.


Szerintem keress valamilyen meditációt, önfejlesztési módokat, gondolkodj el az életen.. ez tök jó alap.


Aztán persze keress valami jó küzdősport vagy harcművészet edzést, idővel csak megtalálod a számodra megfelelőt.


Amúgy a jó mozgás az konkrétan terápia a depresszióra is. Van különbség a mozgások között, s nem feltétlen oldja meg egészen a mozgás, de segít rajta.

2015. máj. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ismerem a világot, sajnos túl jól, de a bökkenő a világ kezelésével van. Természetesen rengeteget próbáltam jól elgondolkodni, megvan a világképem, de kell valami, ami elég erőssé tesz, hogy megvalósítsam az elképzeléseim. A mozgás megvan, ahogy írtam, nagyon sokszor csinálok testedzést.

Mindenesetre megpróbálom fejleszteni magam. A sporttal szerencsére nincs gond, szerencsére személyesen is ismerek egy kung-fu nagymestert. Már 17-18 éves korában profin kickboxozott, onnan tovább 10 év wing chun és shaolin, azóta pedig szilvavirág sáska kung-fu. Ő nem kamu :D

Köszi a választ!

2015. máj. 13. 20:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Kell valami ami erőssé tesz. Vagy..


Ha meg kell mozdítani egy súlyt, akkor vagy az erődet növeled.. vagy más erőkart használsz.


Ha úgy állsz hozzá a dolgokhoz, akkor minden elkezd könnyebb lenni.


Tapasztalat. Nem a harcművészet segített ebben, persze mint edzés, emberekkel közös program jó, taichi folyamatos lágy mozgása és befelé figyelő, nyugodt elme jó, mindenféle száj elkenés, bunyó jó, de a meditálás (mondjuk ilyen szempontból a taichi is meditálás) az az igazi. Szerintem.

2015. máj. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Háát, meditálni nem nagyon tudom, hogy kell, de megpróbálom. Köszi!
2015. máj. 14. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!