Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy úgy bántottak...

Lehetséges, hogy úgy bántottak gyermekkoromban, hogy én nem emlékszem rá, mégis hatással van az életemre?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években történt egy-két olyan esemény, ami közben megmagyarázhatatlan félelmet éreztem, és most már egyre jobban be tudom határolni, hogy mitől tartok. Intim területen érintésektől (pl, orvosi vizsgálat, de ez csak egy kiragadott példa), stb. A párommal nincs szexuális jellegű problémám.


Okozhatják ezeket az érzéseket elnyomott események? Lehetséges ez egyáltalán?


2015. máj. 13. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak egy tapasztalt pszichoterapeuta tudná blőled kihozni.
2015. máj. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
40%
Igen, sokszor úgy "dolgozza fel" a gyerek a bántalmazást, hogy teljesen elnyomja magában, és tizenévesen vagy felnőttként fogalma sincs arról, hogy mi történt vele egykor. Pszichológus tud segíteni, fel tudja ásni benned az esetlegesen eltemetett emlékeket.
2015. máj. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!