Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek normális, hogy 34...

Szerintetek normális, hogy 34 éves nőként nem vágyok családra?

Figyelt kérdés
Nincs szervi vagy agyi bajom, csak valahogy nem érzem hogy kéne családot alapítanom. Valahogy az van bennem, hogy inkább nem kéne ezt a genetikát örökíteni, meg egyébként sem kellett volna nekem sem megszületnem. Maga az egész élet is elég tré, ahhoz hogy én ezt tovább adjam utódnak. Nem hiányzik gyerek, nincs velük semmi bajom, szeretem őket, meg aranyosak, de nem tudom elképzelni magamat anyaként. Kapcsolat sem nagyon hiányzik. Valami bajom van, vagy léteznek ilyen emberek is mint én? Ez normális? Minden velem egykorú már nagy részük családos vagy vágyik rá, teper egy pasiért én nem. 1 régi oszt. társam aki hasonlóan gondolkozik mint én, de elgondolkoztam, hogy ez normális e, hisz mindenki azt mondja, hogy meg fogom bánni hogy nem lesz gyerekem, meg hogy ez az élet rendje értelme, a gyerek. Én miért nem érzem így?

2015. máj. 14. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, kapcsolatra van szükségem, családra, gyerekre nem.

42/N

2015. máj. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és te mindig is így éreztél? Vagy idővel változott ez ilyen érzéssé?
2015. máj. 15. 00:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem az a gond, hogy nem akarsz szülni, meg családot, hanem hogy így gondolkodsz magadról.

Egyébként egy jó cikk a témában:

[link]

2015. máj. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47 évesen majdnem ugyanez nálam a helyzet. Kapcsolataim voltak 20 éves korom óta, de soha nem tudtam elköteleződni. Gyermekre pedig soha nem vágytam (anyám sem vágyott rám...).
2015. máj. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nálunk ez nem ilyen volt. Édesanyám pl. minket, a gyerekeit nagyon is akarta, és a többi felmenőm is akarta a családot. Nálam, 10 éve ,másként volt az érzés, nem így gondoltam el az életem, a helyzetem, kiábrándultam nagyon sok mindenből idővel, lehet ez is okozza ezt az érzést? Olyan fásultság, elegem van érzés és a nem érdekel az egész érzés van bennem. Nem mozdul meg belül semmi, ha párokat vagy családokat látok, nincs motiváltságom. Furcsa, nem?
2015. máj. 16. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!