Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a fajta félelem ugye már...

Ez a fajta félelem ugye már nem normális? 25N

Figyelt kérdés
3 gyerekem van, a férjem soha nincs itthon a munkája miatt éjjel, csak heti 1 napot. Akkor minden rendben, abszolut nem félek. De a hét többi napján amikor nincs itthon, sötétedés után nekem végem. Rettegek hogy betörnek. Alig tudok ealudni a félelemtől, ha mégis sikerül akkor sokszor felriadok. Folyik rólam a víz, remegek, gyors a légzésem. Ez már évek óta megy. Mi lehet a baj és én mit tehetnék hogy nyugodtan élhessek?
2015. máj. 12. 18:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Vegyél egy kutyát.
2015. máj. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kertes ház, falu. Van kutya, bent van a házban éjjelre, de nem nyugtat meg.
2015. máj. 12. 18:32
 3/16 anonim ***** válasza:
Szorongás, pánik lehet. Ha elmégy a háziorvoshoz írhat neked nyugtatót. Te magad is tehetsz, jobb zárat, lakatot szereltess fel, tartsál kutyust. Nem tudom milyen körülmények között éltek, de annak megfelelően védekezzél. A gyors légzést, izzadást megfelelő módszerrel visszafoghatod. Vannak technikák. Ha nem teszel semmit, tönkremész.
2015. máj. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Xanaxot és homeos nyugtatót próbáltam, de nem használt. Pszichiátriára meg nem tudtam bejárni. Egyszer álltam kezelés alatt 1 éve, akkor be akartak fektetni, de nem volt ki vigyázzon a gyerekekre.
2015. máj. 12. 18:39
 5/16 anonim ***** válasza:
Pedig a pszichiáter jó lenne. Felírná a gyógyszert, te szednéd, és rendbe jönnél. Őhozzá csak 3 havonta kellene járnod, a gyógyszert felíratni.
2015. máj. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az nem opció, hogy akkor inkább nem jársz. Mondd meg, hogy nem tudsz befeküdni, kezeljenek bejárósan.
2015. máj. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Kapcsolj villanyt egy másik helyiségben. Ha látják, hogy világos van, akkor nem fognak betörni. Rádiót is kapcsolhatsz a másik szobában. A kutya pedig jelez ha idegen mozgást hall, úgyhogy nyugodtan aludhatsz. Estére vegyél be nyugtatót, és tornázz napi szinten. Nekem is volt ilyen problémám fiatalabb koromban és elmúlt.
2015. máj. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
De bejárni sem tudok. Nem használt a gyógyszer sem :( És nem 3 havonta, hanem hetente kellett járnom. Villany az ég a konyhába és a nappaliba, a szobába meg tv megy.
2015. máj. 13. 03:43
 9/16 anonim válasza:
Ne menj tulzásokba, pl nem kell h menjen a tv.Ezt a gondot lehet h magadban kell helyre tenned, anyuka vagy a gyerekeidnek ne mutass ilyedséget. Ne gondolj ilyen dolgokra, és semmiképp se fantáziálj rossz dolgokról mert ez nagyon rosszat tesz neked. Valószinüleg olyan fajta ember is vagy aki mindent kézben akar tartani. Ne aggódj ennyit és minden rendben lesz:) Remélem nem vagy ateista, mert azt is tanácsolnám h feleslegesen aggodalmaskodsz Isten nem hagyja h bajotok essen. Ez elfog mulni egy idő után ne aggódj:)))
2015. máj. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Próbálok nem gondolni rosszra, de nem megy. Bárcsak ilyen könnyű lenne :(
2015. máj. 13. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!