Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Járok pszichológushoz, de...

Járok pszichológushoz, de állandóan attól rettegek, hogy mi lesz ha elküld. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2015. máj. 14. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele erről. Fontos hogy egy terápiába bevidd a terápiával és a terapeutával kapocslatos érzéseidet és gondolataidat, mert azok visszatükrözhetik a való életben megjelenő gondjaidat, érzéseidet. Remek terápia anyag, ha tudsz vele beszélni a bizonytalanságodról és arról hogy miért félsz ettől ennyire, egyáltalán miért tartod valószínűnek. És beszélhettek arról is, hogy mi volna, ha tényleg megtörténne, plusz megerősíthet hogy ez nem fog megtörténni olyan egyszerűen ahogy te gondolod, hogy csak úgy rád un és kidob, vagy nem tudom milyen okot képzeltél el. Ha tudsz neki beszélni erről, az azt jelenti, hogy kicsit jobban is bízol benne, míg amíg ezt magadban tartod addig nem fogsz benne igazán bízni és a terápiába se tudsz majd teljesen bevonódni, nem lesz olyan hatékony. És nagyon meg fogsz majd könnyebbülni utána, ha végre elmondtad neki és beszéltetek róla. Én legalábbis megnyugvást tapasztaltam, amikor kellemetlen dolgot kellett megosztanom, ami nem az életemről, hanem tényleg az ülésen történtekről szólt. Előtte nagyon rossz volt, de utána fellélegeztem.
2015. máj. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondtam a terapomnak, hogy álmomban ő egy szörnyetegként jelent meg számomra- nem hogy nem sértődött meg rajta, hanem nevettünk, és megbeszéltük ennek az okét. Jobb ha elmondod a félelmeidet.
2015. máj. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Naná, hogy nem fog elküldeni, hiszen ezért pénzt kap. Szerintem mesélj neki bármiről. Főleg azokról, amik számodra furcsák. Mondd el neki, miért találod furcsának a dolgokat. Valószínűleg közösen megtaláljátok a kiutakat. Szívből javaslom neked az elmélyülést reggel egy pohár víz, és egy alapos nyújtózás után. Ha ezzel kapcsolatban kérdésed van, saját tapasztalataimat szívesen megosztom. Béke veled.
2015. máj. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szerintem, ha a terápia önmagáról szól az öncélú. Ez csak szakmai gőg lehet, "istenek vagyunk, még magunkat is terápiázzuk". Nyilván lehet ez része magának a terápiának is, de érzésem szerint itt más zajlik. Talán a tapasztalatlan vagy kiégett szakember, vagy bejött a magánember, akinek számlákat kell fizetni, megszületett az unokája.... Erre viszont ott van a szupervízió, ami neki segít.
2015. máj. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
utolsó: azért kíváncsi vagyok, hogy egysoros kérdésből ezt hogyan állapítottad meg
2015. máj. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kerss másikat és küld el Te!,akkor nem fog tudni elküldeni.
2015. máj. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha fizetsz neki, miért küldene el?
2015. máj. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nemértem egyáltalán mér küldene el mér lehet elküldeni egy embert?? Nem vagy vele szemtelen nem küldhet el nem értem
2015. máj. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A PÁSZTOR válasza:
Meséld el neki a félelmeidet, már önmagában a kimondás is sokat segít a helyzeteden, de a szakember felfedezi a félelem gyökerét és segít neked megszüntetni.
2015. máj. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ez nagyon aranyos volt.

attól félsz,hogy a pszichológusod elküld?hát nem hülye-hanem pszichológus.

bemész vásárolni valahova és kizavarnának?

leülsz vacsorázni rendelnél erre a pincér elküld?

te oda pénz viszel és ennek fejében ő dolgozik neked és veled.

miért küldene el?

de van egy másik tanácsom is:gyorsan(vagy lassan) szedd rendbe magad és ne legyen szükséged terápiára.igy oszt egy dolog kipipálva rettegés zéró.

:)

2015. máj. 22. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!