Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek emiatt van értelme...

Szerintetek emiatt van értelme pszichológushoz menni? Ha igen, hogy keressek pszichológust, mit csináljak? (Lent)

Figyelt kérdés

Önértékelési problémáim vannak, és emiatt gátlásos vagyok, nem tudok beilleszkedni, emberekkel normálisan beszélgetni, nem merem megmondani a véleményem, mert félek, hogy hülyének néznek, nagyon nem szeretem magam, és emiatt képtelen vagyok hosszú távon jól érezni magam. Néhány múltbeli dolgon, hülyeségeken nem tudom teljesen túltenni magam. Régen nagyon sokat csúfoltak, mindig is kirekesztett voltam a suliban, szerintem az önutálatomnak ez is lehet az egyik oka. Alapból egy olyan ember lennék, aki mindig megmondja a véleményét, határozott, erős egyéniség, de az önbizalomhiányom teljesen elnyomja ezt az énemet. Ezen változtatni szeretnék, de nem tudom, hogy. Emiatt hülyeség pszichológushoz menni, vagy jót tenne? Mert nem igazán akarom, hogy a szüleimnek ilyesmire kelljen költeniük...meg kisvárosban lakom, és itt szerintem nincs nagyon pszichológus..Szerintetek mit csináljak? Hogy keressek magamnak pszichológust? Nagyon drága szokott lenni? Vagy ilyesmi miatt felesleges, értelmetlen?

14L


2015. máj. 10. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__6..

Az első választ én írtam. Ide is ez vonatkozik. A szüleid pedig remélhetőleg a legjobbat akarják neked, tehát ha ettől lehet normális boldog életed, akkor nem pénzkidobás nekik rád költeni.

Nem tudom hogy a gyermekpszichológusok hasonló árban dolgoznak-e, de a normál pszichológusok 500től kezdve a csillagos égig bármennyit kérhetnek. Ez alattit nehezen találsz, de talán tudtok találni olyan megoldást, hogy ingyenes legyen.

2015. máj. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :) Csak az a baj, hogy fogalmam sincs, hogy hogy keressek magamnak pszichológust. Meg ismerek olyan embereket, akiknek rossz tapasztalatai vannak a pszichológusokkal kapcsolatban, és emiatt kicsit idegenkedem a dologtól.
2015. máj. 10. 22:50
 3/5 anonim ***** válasza:

A pszichológusok között is van jó és rossz. Én már összesen vagy 7tel találkoztam és ennek majdnem a fele pocsék volt, viszont a többi pedig nagyon jó. Pszichológust kereshetsz a neten vagy ismerősök ajánlásából, megkérdezheted az ofődet is, ha van a sulitokban akkor lehet menni hozzá is ő ingyenes is és a szülőnek se kell tudnia. Ezen kívül ha van a környezetetekben olyan szervezet, akik kifejezetten a fiatalokkal foglalkoznak, pl családgondozó vagy valami ifjúsági akármi, akkor ott is lehet hogy találhatsz ingyenes szakembert. De a legjobb ha megkéred a szüleidet, hogy segítsenek keresni.

Fontos hogy bízni tudj a szakemberben. Már az első alkalommal ha nem érzel pozitívan vele kapcsolatban, akkor nem érdemes folytatni, ezt a dolgot nem lehet erőltetni. Az kell, hogy szimpatikus legyen neked és együtt tudj működni.

2015. máj. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján nincsen olyan bajod, ami miatt pszichológus kellene neked. Tini vagy, és keresed a helyed. Sztem egy-két jó barátnő már sokat lendítene a dolgon. Keress magadnak.

Az írásod is erőt, határozottságot sugall. Úgyhogy bátorság. Tanulj, sportolj, szórakozzál...

2015. máj. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha van a városodban családsegítő vagy nevelési tanácsadó, általában ott alkalmaznak pszichológust, akihez lehet fordulni ebben az esetekben is.

Iskolátokban nincs?

2015. máj. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!