Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki bulimiás annak milyen...

Aki bulimiás annak milyen gyógyszert ír fel pszichiáter leggyakrabban? Mert én kaptam de nem vált be :/

Figyelt kérdés

Négy évig voltam anorexiás ez körülbelül egy éve megszűnt és rendeződött a súlyom. Arra tialera-t kaptam és rivotrilt. Normális az alakom is azonban nemrég meg már bulimiával diagnosztizáltak. A hűtőben ami volt étel azt magamba tömtem olyan iszonyatosan erős farkaséhség jött rám. Minden édességet, öt túrórudit, fánkokat, habos süteményeket amit találtam megettem és kihánytam. Közben folyamatosan szedtem stadalaxot kikészült az emésztésem is stb. Ezek a falási rohamok változatos módon törtnek rám szinte két-háromnaponta és nem tudok ellene tenni semmit sem. Ki vagyok készülve miatta folyamatosan hányok, ember kezéből kikapnám a sós kiflit és megenném vagy a meghagyott ételeket megeszem és ilyenek.


Pszichiáter felírt nekem mostmeg pár hete fevarint. De ez azon túl hogy marha drága semmit se használ. Mondom doktornak hogy hatástalan ugyan úgy csak zabálnék azt mondta várjunk idő kell neki. Megnézem betegtájékoztatót kényszerbetegeknek adják meg depiseknek egyiknek se tartom magam. Áhhh nem értem


A kérdésem az lenne hogy akinek volt/van bulimiája milyen gyógyszert kapott amitől jobban is lett?



2015. máj. 17. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is fevarint szedtem még tini koromban és nekem segített. Mennyi ideje szeded? Minimum2 hét vagy még több idő kell hozzá.

Ha elmúltál 18 még az anafranil is jó lehet.

Hozzátenném hogy ezek a gyógyszerek nem fognak meggyógyítani, átmeneti tüneti kezelés. Ha újra kezdhetném nem hagynám hogy gyógyszerekkel tömködjenek éveken át.

2015. máj. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!

Amúgy, ha anorexiás voltál és most ilyen bulimias dolgok jönnek rad, az attól meg mindig anorexia, csak a bulimias formája (tudom, gazos beosztás)

Azert aok áshatok a betegtajekoztaton, hogy depresszióra, kenyszeres zavarta adjak, mert - a bulimia/anorexia is egyfajta kényszeresseg, a falasrohamok, illetve a kényszer gondolatok is, hogy esetleg elhízol. Depresszió meg sajnos elég gyakran társul.

Remelem hamar jobban leszel, várd ki a ket hetet, aztán ha meg mindig nem működik, talan egy másik fog.

Üdv

egy majdnem orvos

2015. máj. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Bocsi autokorrekt.

*lathatod

2015. máj. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!