Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mekkora az esély arra hogy a...

Mekkora az esély arra hogy a pszichiáter téved?

Figyelt kérdés
A pszichiáterem pszichopatának (disszociális személyiségzavar) diagnosztizált. Én ebből semmit nem érzek. Nem kínoztam állatokat. igaz nem vagyok empatikus, meg a szabályokat sem tudom betartani. Mégis túlzásnak érzem azt hogy pszichopata lennék.

2015. máj. 15. 12:59
 1/9 lil_d válasza:

A pszichiáter csak egy általános személyiség felmérést készít és nem foglalkozik nagyon a személyiségeddel ő az alapján osztályoz amit kemenyen megtanult a könyvekből. Persze nem mondom hogy téved de ezt úgy is magadban döntöd el hogy hiszel e neki vagy sem... ha nem ártasz az embereknek és nem tartanak bent akkor csak kaptál egy felmérést hogy milyen az atlagos személyiséged. ... nem kell félni .

De jelzem hogy ez csak az én szerény véleményem én is tévedhetek!

2015. máj. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 lil_d válasza:
Bocsánat javitanek. nem a belső mély szemelyisegeddel foglalkozik hanem a felszinessel. Remélem némiképp érthető .
2015. máj. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Mi alapján vonta le ezt a következtetést? Hogyan kerültél pszichiáterhez? Milyen teszteket vett fel?

Egyébként a pszichopátiához bár sokan kötnek negatív vonásokat- se nem jó, se nem rossz diagnózis. Nyilván a társadalmi normák be nem tartása nagyobb valószínűséggel hajlamosít bűnözésre- de nem tesz bűnözővé! Ez a saját választásod, a legfontosabb, hogy megtanuld azokat a szabályokat, aminek segítségével a társadalomba be tudsz majd illeszkedni. Egyfajta kognitív empátiát is képes leszel elsajátítani munkával- de ez már kevésbé a pszichiáter dolga, inkább pszichoterápia során, de ott is meg kell mondanod a kapott diagnózisodat, hogy érdemben lehessen veled foglalkozni.

Egyébként van olyan ismerősöm, aki szintén ugyanezt a diagnózist kapta- kérdés, hogy mennyire illeszkedik rá, mindazonáltal működő élete van, barátai, társa, munkája.

2015. máj. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 lil_d válasza:
Igaza van az előttem szólónak ! Csak kérdés mi a társadalmi norma? Mert ha az az elvaras ( a megfejthetetlen) akkor szerintem minden második ember pszichopata lenne.
2015. máj. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok. 18 éves koromban kerültem pszichiátriára drogfüggőség miatt
2015. máj. 15. 14:42
 6/9 lil_d válasza:
A drogfüggőség okozhat elváltozásokat. Előfordul hogy a pszichiáter téved de ez esetben szerintem mi külső szemlélők igy nem tudunk választ adni. Sokan elferditik a pszichopata jelentését a buta média miatt.
2015. máj. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kettő összefügghet.

Most milyen az életed?

2015. máj. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most napi 24 órában nézem a falat és fekszek, meg közben agyalok mindenféle dologról. Munkahelyem volt de nagyjából senkivel sem jöttem ki. párkapcsolatom nincs, soha nem is volt igazán.
2015. máj. 15. 19:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó lenne közösségbe menni. Van rá igényed?
2015. máj. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!