Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásoldot hogy tudnék...

Szorongásoldot hogy tudnék beszerzni?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Nem hinném, hogy a háziorvos ír fel nekem, bár meg fogom próbálni. Az lenne a kérdésem, hogy mas úton hogy tudnék hozzajutni, esetleg kaposvar környékén valaki nem foglalkozik ilyennel? Olyat ismerek csak,aki füvet árul, ilyet nem. Csak az válaszoljon a kérdésre, aki tényleg erre válaszol és nem kioktatni szeretne :) köszönöm
2015. máj. 20. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenképp orvoshoz fordulj, ne feketén akard beszerezni! Erre két indokot is tudok: Ezek bonyolult szerek, amikhez te fikarcnyit se értesz (én se értek hozzájuk és még sokan mások se, az se aki feketén árulja), mindenféle mellékhatás előjöhet, problémákat okozhat, nem biztos hogy minden simán és jól működik majd ezért veszélyes és hülyeség őket orvosi kontroll nélkül szedni. A második ok, hogy ha orvos írja fel, főleg ha pszichiáter, akkor jóval olcsóbb. Szóval ha ilyen gyógyszert akarsz szedni, szerintem a legjobb ha elmész egy gyermekpszichiáterhez és vele megbeszéled, hogy szükséges-e (fiatal szervezeteknél sokszor jobb ha nem gyógyszereznek).


Ha dokihoz mégsem mész, vagy nem kapsz tőle, akkor szerintem inkább gyógyteával próbálkozz. Talán a citromfű bír ilyen hatással, de nem vagyok benne biztos, nézz utána. És ott is tartsd be az adagolást, ne vidd túlzásba mert megterheled a szervezeted, főleg a vesédet.

2015. máj. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia,köszi hogy írtál.

Jártam pszichológushoz,pszichiáterhez generalizalt szorongásom van és szociális fóbiam.Jártam egy darabig de nem is ez a lényeg,nem iírtak fel gyógyszert mert 16 vsgyok, azt mondták, ha 17 lennék felirnák.Hallottam, hogy van akinek ennyi idősen a háziorvos is felirja,úgyhogy ez azért nevetséges, hogy nekem nem írtak fel, ne azon az 1 éven múljon már:) a szorongás nem korfuggo. Az összes ilyen teát, valerianat próbáltam már, semmi hatása :)

2015. máj. 20. 14:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Pedig 16 évesen még sokat számít a szervezetednek az az egy év. Nevetségesnek tűnhet, de valóban egy felelős orvos csak legvégső megoldásként ír fel ilyet (az inkompetensekről ne beszéljünk). Ebben a korban még a szervezeted nagyon gyorsan változik és úgy tudom hogy ezek a szerek nagyon rossz hatással lehetnek rá. Ha 40éves lennél tényleg nem számítana az az egy év, de még a változó kamaszkorban vagy, ilyenkor rengeteg számít. Minél fiatalabb valaki, annál többet. Aztán a változások belassulnak, valamiféle egyensúly áll be és azt már kevesebb kár okozásával lehet megbolygatni a gyógyszerek által. Tényleg nem túl jó ötlet 16 évesen rászokni ezekre a szerekre. Csak pár évvel vagyok idősebb nálad és pontosan milyen az igazán pocsék, mentális problémákkal megspékelt kamaszkor, de én se szedtem 18 éves korom előtt semmit, pedig minden okom meglehetett volna rá. Így se örült a pszichiáter amikor végül gyógyszert kellett felírnia, pedig én akkor 2 évvel idősebb voltam, mint te most. Meg néha egy kicsit önveszélyes is... Szóval szerintem ne negatívként fog fel, ha nem akarnak gyógyszerekkel tömni. Legalább tényleg figyelnek rád és törődnek veled, nem csak egy termék vagy a futószalagon.
2015. máj. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!