Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan aki már több...

Van itt olyan aki már több évtizede szed szorongásoldót, antidepresszánst, antipszichotikumot, vagy ismer olyan embert?

Figyelt kérdés
Mindezt azért kérdem mert szerintem több év alatt ezek a bogyok megölik az embert így vagy úgy.
2014. dec. 15. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Én szedek már 15 éve.

Nem ölt meg, de a betegség már megölt volna.

Itt is igaz, ami a többi gyógyszernél: mérték és odafigyelés!

Nem kell egy kisebb pánikrohamra azonnal bogyót kapkodni.

2014. dec. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem milyen gyógyszert szedsz ennyi ideje? Mellékhatások?
2014. dec. 15. 17:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Több, mint 10 éve, változó mennyiségben és repertoárban.

Antipszichot estére állandóan, antidepressánst és szorongásoldót időszakonként.

2014. dec. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Milyen antipszichot szedsz?
2014. dec. 16. 13:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Quetiapin hatóanyagút (Seroquel, Ketilept, Kventiax), 100-200 mg adagban.
2014. dec. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A testvérem is szedett seroquel-t is. Miatta kérdeztem, mert úgy tūnik nincs más megoldás a téveszméire. Három év alatt egy erōs idegösszeomlástól jutott elba bipoláris depresszio, skizofrén állapotig. Sokszor váltottak a gyógyszerrk között. És szinte biztos, hogy az egyik ilyen gyógyszertōl vált téveszmés "bolondá". A Cymbaltától. Most amitrexet kap, de Max annyi hogy az eredendō depresszióig tudták visszaállítani vele az állapotát.
2014. dec. 16. 17:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha érdekel bővebben a téma, van egy fórum, át lehet böngészni a tapasztalatokat:

[link]

2014. dec. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

20 eve szedem es igy tudok normalis eletet elni. Antidepresszansokat szedek tobb felet es neha panikoldot is ha szuksege.

ha nem szednem mar nem elnek. es mivel maga a betegseg nem szuntetheto meg eletem vegeig szednem kell a gyogyszereket. ez engem nem zavar az annal jobban zavarna ha mondjuk ongyilkos lettem volna a gyogyszer nelkul.

2015. okt. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
En 7 eve szedem a Cymbaltat is es nekem jo. emellett szedek Pristiqet es idonkent Valiumot is. mindig az allapotomtol fugg mikor mekkora a dozis. az utobbi 2 evben nem kellett emelni se es csokkenteni se.
2015. okt. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!