Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem mintha két énnel...

Úgy érzem mintha két énnel rendelkeznék, mit tegyek? Furcsa dolgok történtek velem régen.

Figyelt kérdés

Ez már egész kicsi korom óta így van, és nem tudom mi a teendő. Sok skizofréniára utaló tünetem volt néhány éve, van amelyik még most is megvan, de nem gondolnám, hogy ilyen súlyos a helyzetem, és úgy tudom, hogy a Skizofrének nem tudják magukról, hogy azok, én viszont tudom, hogy valami nincs rendben. Kiskoromban láttam nem létező dolgokat így a szemem sarkából, paranoiás voltam és vagyok is, (figyelnek, követnek) kislány koromban kb 3x előfordult, hogy előre láttam egy teljesen jelentéktelen jelenetet ami tényleg bekövetkezett a jövőben. Problémáim vannak az érzelmeimmel. Alapból egy kedves, kislányos, barátságos ember vagyok, de nagyon könnyen dühbe gurulok, olyankor pedig mintha kettészakadnék, hirtelen elkezdek szenvedni az érzelmeimtől, amiket nem tudok kordában tartani, agresszív és elégedetlenkedő, dühös leszek, amit azonnal megbánok de nem tudok ellene tenni. Nehéz elmagyarázni de ilyenkor mintha más irányítana, de érzem, hogy én vagyok, mégis más, mert nem tudom visszafogni magam. Amikor lenyugszom akkor pedig sírok és szenvedek, mert bűntudatom van, és nem értem, hogy miért történt mindaz ami megtörtént, amikor én nem is ilyen vagyok.. de mikor szidom a másikat mégsem tudok ellene tenni. Képtelen vagyok rá. Nagyon nehéz ezt leírni, szavakba sem tudom önteni, de valóban mintha egyszerűen két énem lenne amik viaskodnak egymással.

Pszichológushoz nem mentem még, nem vagyok benne biztos, hogy tud segíteni, és abban sem, hogy érthetően el tudom neki magyarázni a dolgokat.


2015. máj. 20. 22:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ez alapján is a pszichológust tudom mondani :) Nagyon jól lehet már kezelni a dühkitöréseket, hangulatváltozásokat. Attól ne félj, hogy nem tudod jól elmondani nekik a problémád, hát most is leírtad :) Ha szóban félnél neki elmondani, akár le is írhatod. Meg úgyis kérdezgetni fog, kérdőívet kitöltet. Ez az ő dolga, hogy kiszedje belőled a dolgokat pontosan, neked csak arra kell figyelni hogy őszinte legyél vele, és válaszolj neki, meg igyekezz megnyílni. De hosszú folyamat
2015. máj. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ha egyébként nehéz leírni, és mondjuk művészetekre fogékony vagy, mehetsz olyan teraphoz is, aki művészetterapeuta képzettséggel rendelkezik.

Én álmokat, rajzokat is szoktam vinni, olyankor azokat beszéljük meg.

2015. máj. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Szia kedves kérdező !

Megpróbálok válaszolni' ar nem vagyok orvos, csak egy pszichiátria szigorlat elott álló valaki.

Először is: Tenyleg de tenyleg menj pszichiáterhez ! Nem csak azert, mert a neten nem diagnosztizálunk dolgokat, hanem azert is mert o valószínűleg többet tud segíteni mint mi, a depresszióval kapcsolatban is.


Nem gondolom, hogy skizofréniád lenne. Mint írtad is, ok nincsenek tisztában azzal, hogy betegek, te pedig mar eljutottak odáig, hogy megfogalmaztak mi a gond. Annak alapján, amit leírtál, családi háttér, ilyesmi - en nem tudom megmondani, hogy ez csak egy múló krízis (18 évesen, nagykorúság, stb) vagy egy borderline személyiségzavar (kb ez tűnik valószínűnek, elég gyakori is). Elég impulzív vagy, de annak alapján amik veled történtek, ezt nem is csodálom.

Akármi is a gond, hidd el, hogy van aki tud segíteni, sokat-sokat beszélni róla, lehet kapsz egy kis antidepresszánst, hogy az elején jobban érezd magad, aztán megtanulod ezt kezelni :)

Csak az elején elhatározni magad nehéz (az ember kicsit szégyelli is magát), de aztán örülsz majd neki, hogy így döntöttel. Nagykorú vagy, a te döntésed.


Sok sikert kívánok!

2015. máj. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Előző vagyok:


Es ahogy az utolsó (előtti) válaszoló is írta: lehet sokat rajzolni, van akinél zenét hallgatni - rendben leszel vele :)

De ne várd meg, hogy rosszabbul érezd magad, meg ez neked se tul élvezetes, ha állandóan hangulatvaltasaid vannak, nem csak a környezetednek. Sajnos meg mindig nagyon tabu, hogy pszichológiai bajainkról beszéljünk, pszichiáterhez menjünk, mert azt mondjak "akkor te őrült vagy"

Ne dőlj be ennek, ugyanolyan ez, mint amikor az embernek a feje fáj :)

Koszi, hogy írtál :)

2015. máj. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, nagyon kedves vagy! :) Már megbeszéltem anyukámmal is, hogy elmegyek pszichológushoz, valószínűleg jövőhéten.
2015. máj. 28. 16:28
 16/17 anonim ***** válasza:

Ez remek hír :)

Arra figyelj, hogy a végzettsége nem csak sima pszichológus, hanem klinikai szakpszichológus és pszichoterapeuta legyen

ha kell segítség a módszer kiválasztásában, szívesen mesélek arról, amennyit én ismerek belőlük

2015. máj. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én is gyakran érzek így, bár én soha nem láttam semmit a szemem sarkából, mintha ott lenne.

Nekem inkább "dühöngő heteim" vannak, olyankor gyűlölök mindenkit és mindent, gyilkosságon gondolkodom, vagy dolgok felgyújtásán. Úgy érzem, jó lenne megverni valakit, vagy csak verekedni, az se érdekel, ha engem vernek meg. Persze egyiket sem teszem meg, de nagyon jólesik a gondolat, lejátszom a fejemben.

Lehet, hogy inkább bipoláris zavarod lehet, az jár erős hangulatingadozással. Ha nem zavar a mindennapi életedben, akkor szerintem ne törődj vele.

HA fontos, keress fel pszichológust vagy pszichiátert.

2015. júl. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!