Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sürgős segítség! Hogyan...

Sürgős segítség! Hogyan tudnánk megszabadulni egy ön és közveszélyes embertől?

Figyelt kérdés
26 éves bátyám skizofrén. Már bevitettük egyszer pszichiátriára, ugyanis bántotta anyát és engem. Papírja van róla hogy ön és közveszélyes, kb. két hónapot volt bent aztán hazaengedték. Múlt héten szerdán azt mondta, hívjunk neki papot mert úgy érzi megakarja szállni őt a sátán és hogy olyan gondolatok jutottak eszébe hogy bántani fog minket. Meg mondott még egyéb dolgokat hogy valami éjszakánként az arca előtt lebeg és próbál bele szállni... Hívtunk is neki papot, mert már anya tényleg mindent meg tesz hogy meggyógyuljon és jó legyen neki, nem hiszi el nekem hogy a gyógyszeres kezelés az egyetlen megoldás. Most pár napig nyugton volt tesóm, de most munka után arra értem haza, hogy szétverte súlyzó rúddal a tv-t, rádiót, mikrót és annyit mondott hogy nem akar zenét hallgatni kaja közben. Ha esetleg anyáék úgy döntenének hogy tovább nem lakhat itt, kidobhatják, mert elmúlt már 18. Nem? És ehhez akár rendőri segítséget is kérhetnek ha jól tudom? 19 éves srác vagyok.

2015. máj. 21. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát csak úgy valakit nem lehet kidobni, főleg ha ott van bejelentve, vagy hajléktalanná akarjátok tenni? Ha ennyire elborul az agya, akkor kérjetek segítséget az orvosától, hátha valami intézetbe betehető, vagy nappali akármibe, érdeklődjétek meg, arról hogy ilyen idegi, vagy ki tuja milyen rendelleneséggel született nem tehet róla és az nem megoldás hogy hajléktalanná teszitek és csináljon amit akar!
2015. máj. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy én vagyok szívtelen de ha rajtam múlna már rég hajléktalan lenne.
2015. máj. 21. 19:43
 3/12 anonim ***** válasza:

A skizofrénia megfelelő (dózisban is) gyógyszerrel ,normális szinten tartható.

Az helyzet,hogy a bátyád nem tehet róla,hogy beteg lett,te is kerülhettél volna hasonló helyzetbe és most téged akarnának kidobni.

Tudom mit beszélek,az én bátyám is skizo és voltak agresszív, romboló fázisai,sok türelem és megfelelő orvos tud segíteni. Sajnálom,hogy létezik ez a betegség és fogva tart ártatlan embereket és azok családját. 17/L (Nem válaszolok privátra.)

2015. máj. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Először orvoshoz fordulni, oda, aki kezelte, és elmondani neki, hogy mi történt, hogy féltek tőle, és milyen megoldást tud javasolni, hova forduljatok.
2015. máj. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sajnos, a gyógyszer nem megoldás! Hiába szedi a gyógyszert, agresszívvé válik tőle!
2015. máj. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Jaja, van rá gyógyszer, benn volt 2 hónapig a kórházban. Mit csináltak annyi ideig vele? Be kellett volna állítaniuk neki a gyógyszert, hogy normálisan tudjon viselkedni. Sajnállak titeket, nehéz lehet nektek is, de nem az a megoldás, hogy bosszúból hajléktalanná tesszük a családtagunkat, mert problémás, főleg hogy kur.vára nem tehet az állapotáról. Konzultáljatok az orvosával, vagy menjetek el egy magánhoz, aki tud helyet is neki nappalra vagy mit tudom én milyen lehetőségek vannak
2015. máj. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Beállították... Szedte is egy ideig. Aztán már nem.
2015. máj. 21. 20:03
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja,hogy gyógyszer nélkül van....- akkor ne csodálkozzatok.
2015. máj. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én tudom hogy kéne neki a gyógyszert szednie.. Csak anyám hülye. Milliószor elpapoltam már neki hogy kell az a hülye gyógyszer.
2015. máj. 21. 20:44
 10/12 anonim ***** válasza:

Édesanyád ne várja,hogy meggyógyul majd...sajnos nem,a gyógyszer kell,fontos a további életéhez,- (a tiétekhez is).

Segítsetek neki,majd nektek is jobb lesz.

2015. máj. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!