Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erős fóbiától és félelemtől...

Erős fóbiától és félelemtől hogyan lehet eredményesen megszabadulni?

Figyelt kérdés

Pszichológushoz jelenleg nincs lehetőségem eljárni.

Az a baj, hogy régen szorongásom volt, már voltam 2-szer is pszichiáternél, 2-szer is szedtem gyógyszert. De ez a fóbia és az emiatt való rettegés megmaradt.


Miben nyilvánul ez meg:

- fóbiám bizonyos betegségektől van, mármint fóbiás félelem. (konkrétan 1-2 betegség). Ha meglátom valamelyik nevét pl az újságban, vagy valami tüneteknél (h ennél a betegségnél is lehet), egyből elkezdek félni, a mellkasomnál picit szorító, nyomó érzés lesz, és folyamatosan azon agyalok, hogy "mi van ha", és képes vagyok a szeretteimnél bármilyen ártalmatlan tünetre ezt a betegséget azonosítani, és emiatt is félek.

- mindig a legrosszabbra gondolok. Vagy ha nem konkrétan a legrosszabbra, de rossz dologra, és emiatt is keletkezik félelem. Persze próbálok mindig a jóra gondolni, de attól még a nyomó érzés megmarad, és a lehangoltabb lelki állapot, és a kedvtelenség.

- nincs, vagy csak nagyon kevés az önbizalmam, és sztem ez a kisugárzásomon is látszik. Csendes vagyok, vagy ha olyan van, akkor izgulok, és a kezemet tördelem, a körömrágás nálam sajnos rendszeres, arról is le szeretnék szokni, de néha észre se veszem, és csinálom.

- kicsit kényszercselekvésem van, egy dolgot mindig 2-3 szor megnézek, hogy kikapcsoltam-e, lekapcsoltam-e a villanyt, bezártam-e az ajtót, stb, bár gondolom ez még mindennaposnak számít.

- nagyon aggódós vagyok, persze szó szerint nem esek pánikba, de ha valamiért vagy valakiért aggódok, akkor is jár az agyam, hogy "mi van ha.." stb.


Mindig próbálom magam megnyugtatni, de sokszor nem megy.

Persze nem remegek, meg nem bolondulok meg, csak ez szerintem így nem maradhat tovább, és szeretnék energikusabb, nyitott, közvetlen, és önbizalommal feltöltött ember lenni, de fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá. Az erről való olvasás nem vált be.


Egyetemista vagyok, mellette munkát keresnék, de eddig semmi siker, ez is elkeserít.


Mit tegyek? Hogyan lehetne ezt a leghatékonyabban kezelni? Nem tudnék most pszichológushoz járni, gyógyszeren meg nem akarok élni.


Hogyan tudnék magamon változtatni gyökeresen, hogy ne izguljak, ne féljek, ne legyen fóbiám, és tényleg olyan ember legyek, akire öröm ránézni, jókedvű, és tele van önbizalommal meg magabiztossággal?


Kérlek segítsetek!! Köszönöm!


21/F



2014. dec. 13. 18:13
 1/3 A kérdező kommentje:
Szeretnék nyugodt is lenni, nem pedig mindig a legrosszabbra, v a rosszra gondolni, meg idegeskedni, aggódni.
2014. dec. 13. 18:19
 2/3 anonim ***** válasza:
A pozitív hozzáállás,ha ráérsz és azok is akik ráérnek akikkel szeretsz lenni (lehet ez rokon,barát,szerelmed),olyanokról beszélgetsz ami nagyon érdekel,a jó gondolat elnyomja a negatívat,és törekedj a pozitív dolgokra,pl. ha érdelek egy könyv olvassad,és merülj el benne,ezekből többet,és megszabadulsz tőle,én is pánikbeteg voltam és így szabadultam meg tőle 2 éven belül,akarat a kérdése... :)
2014. dec. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz gond ez. Én csak a saját tapasztalatimat tudom írni. A gyógyszerszedés átmenetileg segít, de önmagában kevés, de szerintem szükséges. Ha vannak cselekvések amiket állandóan leellenőrzöl, akkor csinálj egy listát, és mielőtt elmész lista szerint menj végig. Pl. csap elzárva, vasaló kihúzva, gáz elzárva, ablak becsukva....stb, és pipáld ki. Ha menet közben elfog a kétség, akkor megnézed a listát, és tudod az eredményt. Sajnos mindenhonnan olyan infók bombáznak minket amik bizony alapot adnak a félelemre, és ez ellen nem tudunk védekezni. Én rossz passzos napjaimon is törekszem arra, hogy valami pozitív dologgal fejezzem be a napom. Nekem bevált az a módszer, hogy a neten Skowder klubbot nézek, és ezek gyárilag "olyan hülyék" előbb utóbb elkap a röhögés. Az "erőszakosan" mindenre ráerőltetni a pozitív gondolatokat szerintem nem jó, mert ami rossz azt hiába fényezzük akkor is rossz marad, csak én érzem magam idiótának. Pl eltörök egy tányért...hiába nézem pozitívan, az akkor is törött marad. De azt végig gondolhatom, hogy mennyire fontos ez? Megváltozik az életem ettől, rosszabb lesz? Kell ezen rugóznom? Keresd meg ami örömet okoz, és keress olyan embereket akiknek bármiben tudsz segíteni, és főleg TÜRELEM kell az élethez.
2014. dec. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!