Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megint padlón vagyok, rettenet...

Megint padlón vagyok, rettenetesen szorongok, ismét a gyógyszerhez fordultam. Senkinek nem merem mondani a problémám. Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

14 évesen szúrtam el először az életem, felvettek egy erős idegenforgalmi középsuliba, 5 éves lett volna és adott volna egy jó szakmát, nyelvtudás és érettségit. De nem nekem ki kellett verni a hisztit, hogy én ott nem akarok maradni.

Elmentem hát egy gyenge középsuliba, ahol persze rossz társaságba keveredtem. Majd 4. év végén jött megint a nagy lehetőség és nem éltem vele. Felvettek volna 5-6. évre és lett volna egy jó szakmám, de nem nekem egy gyenge, büfés szakot kellett választani az egyetemen. Ismét rossz társaságba keveredtem.

Most itt vagyok 28 évesen, elkeseredve, bár van egy jó munkám, minimálbérért, de hálás vagyok hogy dolgozhatom, hogy tapasztalatot szerezhetek, hisz alig egy éve kezdtem dolgozni.

Szülők nélkül nőttem fel, senki nem mondta meg mit tegyek, senki nem adott tanácsot, azt tettem amit gondoltam, hogy jó lesz. És mi lett a vége? Szorongás, kezdődő pánik betegség.

Szégyellem a régi énemet, szégyellem az életemet.

De tudom, megváltoztatni nem lehet, előre kell néznem.

De mégis mit tegyek ezekkel a rossz érzésekkel itt belül, amik felemésztenek?


2015. máj. 25. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom megítélni, hogy most panaszkodsz, vagy dicsekszel, meg azt sem, hogy igaz e amit írsz. Szerinted milyen az a kezdődő pánikbetegség?
2015. máj. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

jó lenne pszichológussal/pszichiáterrel konzultálni. ne diagnosztizáld magad. nem is írtál olyan tünetet, ami pánikbetegségre utalna.

az ilyen körülmények hajlamosítanak alkalmazkodási zavar, személyiségzavar kialakulására. ebben pedig pszichoterápia segíthet. milyen gyógyszerhez fordultál? kissé ködös, amit leírtál..

2015. máj. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves Első!

Panaszkodni nem akarok, dicsekedni pedig nincs okom. Mivel dicsekedhetnék? Mire lehetnék büszke?

Kedves Kettes!

A fejfájás ambulanciára jártam. Ott kaptam szorongásra egy gyógyszert amihez most megint vissza tértem. Alpramazolam. Sajnos nekem nincs pénzem szakemberhez fordulni.

2015. máj. 25. 13:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az orvosi kezelés nem kerül pénzbe. Csak el kell kezdeni...Elsőre háziorvos. Ő segít a tudásának megfelelően. Ha kevés, tovább küld, szakorvoshoz. Eddig egy vasadba se került. De ha te a divatos magánpszichológust választó, indok nélkül, akkor magara vess. Illetve sajnáld magad, mint szegény árvát.

2015. máj. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!