Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Több eve tarto koros szorongas...

Több eve tarto koros szorongassal kuzdok. Amikor busszal uazom, panikroham tor ram es hasmenesem lesz. Ideges leszek es a gondolatatol is rosszul vagyok, hogy buszra szalljak. Mit lehe ezzel a betegseggel tenn?

Figyelt kérdés
par eve ramtort a hasmenes utazas kozben.ez annyira megrazo elmeny volt, hogy azota is elkap a panik utazaskor. sokszor nem is csak buszozaskor tor ram, vonattal, autoval is. a leksebb idegessegtol azonnal ramtor a hasmenes barmilyen szituacioban. hogyan lehetne ezt kezelni? sajnos hiaba utazom rendszeresen, nem javul a helyzet, nem szunnek a panikrohamok es kiterjedt az egesz eletemre, nem csak utazassal parosul.
2015. máj. 26. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Orvoshoz kellene menni ezzel a panasszal. Lehet, elég lenne nyugtató is, de egy vizsgálat nem árt.
2015. máj. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia.!

Velem is hasonló a helyzet, bár az én problémám nem az utazáshoz köthető. Én attól félek, hogy menni fog a hasam vagy felpuffadok és emiatt valóban megy a hasam is, fel is puffadok és nagyon szokott fájni a hasam is. Én suliba járok még és nagyon gyakran kell haza jönnöm, mert órán rám jön és nem tudok vele mit kezdeni. Dolgozatok előtt pedig rettegek a csendtől, hiszen a kutyorgó hasamat így mindenki meghallja.

És ez megy már hatodik éve. Gondolhatod, eléggé kivagyok, kb. minden nap bőgök is miatta rendesen.

Most volt egy nagyon fontos vizsgám, ami három órás(három óra síri csend egy osztálynyi gyerekkel..) volt és már hetekkel előtte rettegtem. Keresgéltem a neten és találtam egy orvosi oldalt, ahol valakinek szintén ilyen panaszai vannak és egy doktor válaszában a Sedatif PC nevű homeopátiás stresszcsökkentőt ajánlotta. Megvettem rögtön, a vizsga előtt egy héttel el is kezdtem szedni, mellé ittam napi egy normaflort is. És tádám: semmi bajom nem volt ma a vizsgán:)) Előtte persze izgultam, hogy mi lesz ha.. És ettől remegtem, meg kicsit kutyorgott is a hasam, de egyáltalán nem olyan vészesen, mint szokott. Aztán elkezdtem írni, másra koncentráltam és még csak egy kordulás se volt a három óra alatt:))

Én ajánlom, hogy próbáld ki, hiszen így nem lehet élni. Pszichológust szintén próbáld meg, bár tudom drága, de hátha használ. Én nyártól fogok rendszeresen járni hozzá.

ÉS KITARTÁST.!!!!!!!!!!!

2015. máj. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
probaltam mar tobb veny nelkulit is, de mintha cukorkat szopogatnek. semmi hatas. igaz nem kuraszeruen hasznaltam csak neha bekaptam belole.
2015. máj. 27. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!