Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is érzett már így? Orvosho...

Más is érzett már így? Orvoshoz kéne mennem?

Figyelt kérdés
Mindig voltak lelki problámáim, de ezeket kamaszkori lázadásnak tudtam be. Elvileg szépnek mondható vagyok, így voltak fiúk, de egyikkel sem tudtam hétköznapi kapcsolatot kialakítani, álomvilágban éltem, de a végén nem tudtam megkülönböztetni a valóságot. Ebben jól éreztem magam. Voltak is konfliktusok de nem törődtem velük. Viszont mostanában vannak időszakok amikor úgy érzem hogy nem vagyok normális, kezdem elveszteni a magammal való kapcsolatomat. Helyt kéne állnom az egyetemen és a munkában, de nagyon nehezemre esik koncentrálni bármire is, képtelen vagyok befolyásolni magamat. Úgy érzem hogy felbomlik a belső világom. Volt már pszichiáterem, de nem segített. Mit tegyek hogy jobb legyen? Nagyon hangulat ember vagyok, minden téren a végleteket élem meg, nem tud érdekelni semmi. Amióta hallottam magamtól egy kérdést amit nem én fogalmaztam meg, eléggé megijedtem, nem szeretnék bedilizni. Gyógyszert sem szeretnék szedni. Hogyan tartsam meg a kontrollt? Semmi nem érdekel, az embereket is csak bábuknak gondolom. Nem használok drogokat! el vagyok keseredve, régen bipoláris zavarral és szorongással küzdöttem. Valakinek segített valami? Volt hasonló helyzetben?

2015. máj. 29. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:

*Amióta hallottam magamtól egy kérdést amit nem én fogalmaztam meg,


Mit hallottál?


Okkult dolgok bármelyikébe nyultál-e?


Mert hogy igen megszállásgyanús ami nálad van.

2015. máj. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Talán kéne szedned a gyógyszert, amit az orvos adott. A betegséged nem múlt el, csak nem kezeled.
2015. máj. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem szállt meg semmi, és a gyógyszer csak rontott rajtam.
2015. máj. 29. 13:05
 4/10 piriiiii ***** válasza:

A meditáció sokat segíthet.

Talán az a probléma, hogy rohansz, hiába "élsz álomvilágban". A legtöbb ember ezt csinálja, mármint nem koncentrál magára, sőt, nem is érzik a saját lelküket.

Egyébként hasonló a helyzetem, bár talán nem ennyire "súlyos", mint a tiéd, mindenesetre át tudom érezni.

Nekem az idő segít és a nyugalom. Mostanság lehetőségem van csak magamra koncentrálni (meg a tanulásra is, de nem vesz körül annyi ember már), hosszú napokig egyedül tudok lenni, de bármikor újra emberek között is lehetek, ha arra van szükségem.

A meditációt nem viccnek szántam egyébként, és, ha már itt tartunk, jó a tudatos álmodás is. Talán sokan nem hisznek benne, és meglepő módon tapasztalom, hogy kevesen törtődnek is vele, viszont, mint a neve is sugallja, tudatosságot visz az ember életébe. Nem csak az álmaiba, hanem az ébrenlét óráiba is. Igaz, hogy sok esetben későn tapasztalhatóak eredmények, de annál jobb lesz.

Írhatnék még egy csomó mindent, hogy tanuld meg szeretni magadat ésatöbbi, de hiába írnám le, nem megy ilyen könnyen.

Menj sokat a természetbe, az állatok közé - hiába hangzik sablonosnak. :)

2015. máj. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A pszichiáter milyen diagnózist adott?

Rossz a megfogalmazás... nem a gyógyszer rontott rajtad, hanem EGY gyógyszer rontott. Fontos, hogy többet kommunikálj az orvosoddal, mondd el, ha valami nem működik, vagy nem úgy, ahogy szeretnéd, váltsatok, állítsatok az adagon.

2015. máj. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nyugtatót kaptam de nem elnyomta tüneteket, hanem teljesen gátlástalanná váltam, mindent megengedtem magamnak, aztán inkább leszoktam. De nem lettem joban, nehezen tudok különbséget tenni téveszme és valóság között. amikor gyógyszert szedtem könnyű volt, mert csak azokban hittem, de a környezetem nem értett meg. Most meg én nem értem magamat.
2015. máj. 29. 13:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor másik orvoshoz kell menni. Senki nem garantálja, hogy az első gyógyszer azonnal a megfelelő. Minden emberre másképp hat, ki kell kísérletezni.
2015. máj. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bipoláris zavarra egyetlen pszichiáter sem ír "csak" nyugtatót. Ez így nem igaz. Nem szedted a gyógyszered, és egyre jobban belesüllyedtél a betegségbe. Ezt el tudom képzelni. Menj vissza a pszichiáteredhez, és fogadj neki szót.

Meg mit jelent az, hogy régen bipoláris zavarral, és szorongással küzdöttem? Ezekből már kigyógyultál? Most mivel küzdesz?

2015. máj. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%
Javasolt pszihiátriai intezet felkeresése. Tüneteid utalhatnak skizofrèniára. Ha elhatalmasodik rajtad elveszíted önmagad.
2015. máj. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
most úgy gondolom hogy jól vagyok. teljesen normális volt minden bogyó nélkül. sőt sokkal jobb. Leszoktam a nyugtatórol ami nem volt könnyű ezért többet nem veszek be. viszont nemrég olyan érzésem volt mint a fent említett leírásomban. a bipoláris depresszióban már nem szenvedek, a szorongásom meg jelentősen enyhült a sok változásnak köszönhetően. úgy érzem csak a visszatérő pillanatokkal nem tudok mit kezdeni. és igen, skizofrén sem szeretnék lenni, szerencsére csak egyszer volt ilyen tünetem.
2015. jún. 1. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!