Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alzheimer kór? Édesanyám 65...

Alzheimer kór? Édesanyám 65 éves, és aggódok, hogy alzheimeres lesz.

Figyelt kérdés
Konkrét tünet nincs, csak olyan dolgokat felejt el, amik régebben történtek, pl múltéven egy dinnye termett meg a kertbe. A rövidtávú memóriája rendben van, pl megmondom neki reggel, hogy mit szeretnék vacsorázni nem felejti el, találkozókat, időpontokat nem felejt el, Ha meg netán valamit elfelejtene eszébe jut nem sokára. Szerintetek aggódjak?
2015. jún. 1. 00:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Nos, 65 még nem olyan öreg, és pont fordítva vannak a tünetetek, a régi dolgokra emlékeznek, csak az újra nem.


Tipikusan az jellemző az A-ra, hogy a régi emlékek rendben vannak, csak az újak nem. Nme hinném, hogy anyukád A. beteg, de vigyétek kivizsgálásra, lehet valami más van a háttérben.

2015. jún. 1. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kórházba semmiképp ne vidd ,nekem alzheimer kórral bement kis érösitésre, és másnapra elaltatták vénás nyugtatóval-,kulonben az Alzheimeren kivül semmi baja nem volt.Ha régi dolgokrol beszéltél vele ,felért az agya egy miniszterelnökkel.sajnos idegesitette a növérkéket ,hogy nem emlékezett semmire és a régi dolgokat mondta.ez lett a veszte
2015. jún. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nagybátyámról volt szó
2015. jún. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én értem, de mint mondtam konkrét tünet nincs. A rövid távú memóriája jó, amit elfelejt az olyan dolog, hogy a múltkor találkozott valakivel, aki mondot neki valamit, de nem tudja, hogy ki. (példa) Idő érzéke jó, nem felejt el találkozókat, vagy hogy mikor kell kivenni az unokát óvodából.
2015. jún. 1. 16:22
 5/6 anonim ***** válasza:

akkor az tök jó.

valamikor mikor én is elfelejtek dolgokat ,pedig semmi bajom és feleannyi idös sem vagyok.

udv

2015. jún. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nincs még aggódnivalód. 65 éves korra már annyi minden van egy ember agyában, hogy selejtez az agy. Ha olyasmit tapasztalsz, hgy a pénzkezeléssel vannak problémái, vagy esetleg jól ismert helyen elbizonytalanodik, eltéved, az pl. jellemzó tünet. A neten is van egy teszt, MMSE tesztnek hivják, azt esetleg megcsináltathatod vele. Azzal mérik az alzheimeres állapotot. Mini mental teszt a neve, keress rá guglival.
2015. jún. 6. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!